Sahte müteahhit ve emlakçıların 5 milyon liralık vurgunu

BURSA’da kendilerini müteahhit olarak tanıtıp, başkalarına ait binaların fotoğraflarını çekerek bunları internet üzerinden sattıkları iddiasıyla 3 kişi polis tarafından yakalandı.

Haberler 07.06.2016, 15:17
Sahte müteahhit ve emlakçıların 5 milyon liralık vurgunu
BURSA’da kendilerini müteahhit olarak tanıtıp, başkalarına ait binaların fotoğraflarını çekerek bunları internet üzerinden sattıkları iddiasıyla 3 kişi polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin son 2 yıl içinde 11 kişiyi toplam 5 milyon lira dolandırdığı ileri sürüldü.

Bursa'da yaşayan S.G. bir süre önce ev satın almak için internet üzerinden ilanları inceledi. Merkez Nilüfer İlçesinde bulunan bir inşaatın fotoğraflarını beğenen S.G., kendisini o inşaatın sahibi müteahhit olarak tanıtan S.Y. ile cep telefonuyla iletişime geçti. S.Y.'nin isteği üzerine, emlakçılık yaptığı öne sürülen 41 yaşındaki A.T. ile gezdiği binayı beğenen S.G., daireyi 225 bin liraya satın almak için anlaştı. Daha sonra Merkez Osmangazi İlçesi Uluyol'da kendisini emlakçı olarak tanıtan 32 yaşındaki F.Ü.'nün bürosunda buluşan taraflar, 28 bin lirası peşin, kalanı ise inşaat bitince olmak üzere sözleşme imzaladı.

GERÇEĞİ ÖĞRENDİ POLİSE ŞİKAYETÇİ OLDU

Olay, peşin ödemeyi yapan S.G.'nin daha sonra gezmek için gittiği inşaatta kendisini gören bekçinin, "Burada neden geziyorsun?" diye sorması üzerine ortaya çıktı. İnşaattaki dairelerden birini satın aldığını söyleyen S.G., bekçinin, evlerin daha satışa çıkmadığını söylemesi üzerine kendisini inşaatın müteahhidi olarak tanıtan S.Y.’yi aradı ancak yanıt alamadı.

Bekçinin verdiği telefondan inşaatın gerçek sahibini arayan S.G., kendilerinin evler için internet sitesine ilan vermediğini, ayrıca şu anda satmayı da düşünmediklerini öğrenince polise başvurdu.

2 YILDA 5 MİLYON LİRALIK VURGUN YAPMIŞLAR

Bursa Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yapılan şikayet üzerine harekete geçti. Polis, sahte firma sahibi ve sahte emlakçının merkez Osmangazi ilçesinde kiraladığı büroya operasyon düzenleyip, kendisini müteahhit olarak tanıtan S.Y. ile emlakçı olarak tanıtan F.Ü. ve A.T.'yi gözaltına aldı.

İlk belirlemelere göre şüphelilerin başkalarına ait binaların fotoğrafını çekip internete koyarak birçok kişiyi dolandırıp 5 milyon lira haksız kazanç elde ettiğini belirtildi. Şüpheliler sorgularını ardından adliyeye sevk edilecek.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@