Reklamda görüp cep telefonu sipariş etti, oyuncağı geldi

BALIKESİR'in Bigadiç İlçesi'nde, televizyonda reklamı görüp beğendiği 100 liraya satılan cep telefonunu kapıda ödemeli olarak almak için sipariş veren bedensel engelli 35 yaşındaki Ramazan Aydoğan,...

Haberler 29.07.2016, 09:50
Reklamda görüp cep telefonu sipariş etti, oyuncağı geldi
Hüseyin EMCAN/BİGADİÇ (Balıkesir), () - BALIKESİR'in Bigadiç İlçesi'nde, televizyonda reklamı görüp beğendiği 100 liraya satılan cep telefonunu kapıda ödemeli olarak almak için sipariş veren bedensel engelli 35 yaşındaki Ramazan Aydoğan, gönderilen koliden oyuncak telefon çıkınca dolandırıldığını anlayıp, soluğu Tüketici Hakem Heyeti'nde aldı.

Topalak Mahallesi'nde yaşayan bedensel engelli Ramazan Aydoğan, geçen 26 Temmuz'da bir televizyon kanalında, değeri yaklaşık 1500 lira olan cep telefonunun 100 liradan satıldığını görüp, reklamda belirtilen irtibat telefonundan kapıda ödemeli olarak sipariş verdi. Akülü tekerlekli sandalyesi olan Aydoğan, bu sabah PTT Kargo'yla gelen paketi alıp 100 lirayı kuryeye ödedi. Ancak eve girip açtığında içinden reklamda gösterilenle hiçbir alakası olmayan oyuncak cep telefonu çıkınca şoke oldu. Hayal kırıklığı yaşayan Aydoğan, Bigadiç Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdu.

'YETKİLİLER REKLAMLARI DENETLESİN'

Televizyon ve internet siteleri üzerinden bu tür yanıltıcı reklamlarla yapılan satışların yetkililer tarafından denetlenmesini isteyen Aydoğan şöyle dedi:
"Annemle, devletten aldığım engelli maaşıyla yaşayan biriyim. Bu benim gibi birine yapılacak şey mi? Ben mağdur oldum. Başkalarının da mağdur olmaması için bu kişilere hakettiği ceza verilmeli. Keşke reklama kanıp, telefon almaya kalkışmasaydım. Bigadiç Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti'ndeki yetkililer 15 gün içinde param iade edilmezse dava açılabileceğini söyledi. Hakkımı, sonuna kadar mücadele edip alacağım." 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@