Ömer Aras'ın ölümü Bodrum'u üzdü

BODRUM'da mandalina yetiştiriciliği ve turizmin gelişmesine önemli katkı sağlayan, İtalya'nın Bodrum eski Fahri Konsolosu 91 yaşındaki Ömer Aras öldü.

Haberler 16.09.2016, 13:15
Ömer Aras'ın ölümü Bodrum'u üzdü
DHA - BODRUM'da mandalina yetiştiriciliği ve turizmin gelişmesine önemli katkı sağlayan, İtalya'nın Bodrum eski Fahri Konsolosu 91 yaşındaki Ömer Aras öldü.

Bodrum'a Yunanistan'ın İstanköy Adası'ndan 20 yaşındayken ailesiyle birlikte göç eden ve burada narenciye yetiştiriciliği ile turizmin gelişmesinde önemli rol oynayan Ömer Aras, solunum yetmezliğinden evinde yaşamını yitirdi. Bodrum'da 1983-2003 yılları arasında İtalya fahri konsolosu olarak da görev yapan, evli ve 4 çocuk, 7 torunu olan Aras'ın ölümü, yakınları ve sevenlerini üzdü. Aynı zamanda Alzheimer hastası da olan Aras, 1996 yılında dönemin İtalya Cumhurbaşkanı Oscar Luigi Scalfaro tarafından 'Şövalye Beratı ve Madalyası' ile ödüllendirilmişti.

Yazar Hamdi Topçuoğlu, daha önce hayatını kaleme aldığı Ömer Aras'ın, her yönden Bodrum'a örnek olan değerli bir kişi olduğu belirtip, "O sadece ailesine değil Bodrumlular'a da örnek olmuş bir kişiydi. Bodrum'un geleceğine ışık tutan, ilçeye zenginlikler kazandıran böylesine değerli bir insan unutulmamalı, unutturulmamalıdır. Onun hayatını kaleme aldığım için çok mutluyum" dedi.

Bodrum Era Yat Kulübü Başkanı ve Uluslararası Bodrum Kupası Yelkenli Yat Yarışları Onursal Başkanı Erman Aras'ın da babası olan Ömer Aras'ın cenazesinin, Bodrum Tepecik Camii'nde kılınacak namaz ardından Ortakent-Yahşi Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@