Oğlunun kilosuyla alay edilince ailecek hırs yapıp zayıfladılar

MANİSA'da yaşayan Ekrem Koçer ile Fatma Koçer çifti, futbol okulunda fazla kiloları yüzünden oğlu 15 yaşındaki Hakan Koçer'le alay edilmesine içerleyip hırs yaptı. Zayıflamak isteyen oğluna destek olmak için onunla birlikte diyete giren...

Haberler 10.05.2016, 11:00
Oğlunun kilosuyla alay edilince ailecek hırs yapıp zayıfladılar
MANİSA'da yaşayan Ekrem Koçer ile Fatma Koçer çifti, futbol okulunda fazla kiloları yüzünden oğlu 15 yaşındaki Hakan Koçer'le alay edilmesine içerleyip hırs yaptı. Zayıflamak isteyen oğluna destek olmak için onunla birlikte diyete giren Koçer çifti de bu hırsla çocuğuyla birlikte zayıfladı.

Değişikliği fark eden arkadaşları Hakan'la artık alay etmezken, aile artık daha mutlu olduğunu söyledi.

Saruhanlı'da yaşamını sürdüren Koçer ailesi, futbol okuluna giden oğulları Hakan Koçer'in fazla kiloları yüzünden arkadaşlarınca alay konusu olmasına içerledi. Oğluna destek için Ekrem Koçer ile Fatma Koçer çifti de zayıflama kararı aldı. Beslenme ve diyet uzmanı kontrolünde diyet yapan aile 2.4 ay içinde zayıflamaya başladı. Baba Ekrem Koçer 98 kilodan 90'a, anne Fatma Koçer 79 kilodan 69'a, çiftin oğlu Hakan ise 83 kilodan 75 kiloya düştü. Yeni halleriyle eski kıyafetleri içinde kaybolan aile bireyleri, fazla kilolarından kurtulmalarının mutluluğunu yaşadı.

Ailenin zayıflama mücadelesini başlatan süreci anlatan Hakan Koçer, "Geçen yaz tatilinde futbol okuluna gidiyordum. Hareketleri yaparken arkadaşlarım 'Sen bu hareketleri nasıl yapacaksın?' şeklinde alay ediyordu. Futbolu bıraktım. Arkadaşlarımın bana karşı alay etmeleri devam ediyordu. Annem de 'Üzüleceksen gel diyetisyene gidelim' dedi. Sonra diyetisyen Buse Telli hocamıza geldik. Bizle çok ilgilendi. Kilo verdikten mutlu oldum. Çok iyi geçti hayatım. Arkadaşlarımda kilo verdiğimi fark etti" dedi.

"ÇOK MUTLUYUZ"

Üzülen çocuğuna psikolojik destek sağlamak amacıyla diyete başladığını söyleyen anne Koçer, "Hakan bir gün okuldan çok mutsuz geldi. Konuştuğumda arkadaşları tarafından aşırı kilolarından dolayı kendisiyle dalga geçildiğini söyledi. Üzülmemesini, birlikte diyetisyene gidebileceğimizi söyledim. Diyete Hakan ile birlikte karar verdik. İkimiz Şubat ayında 15 tatilde diyetisyenimiz Buse hanıma gelerek, diyete başladık. Zayıfladık, çok mutluyuz" diye konuştu.

KİLOLARDAN KORKMAYIN

Manisa Sekizeylül Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Buse Telli ise, "Hakan ilk geldiği zamanlar okuldaki durumundan bahsettiğinde mutsuzdu. Hakan'ın önemli olan bu süreçte yağdan vermesiydi. Bizde verdiğimiz bütün kiloları yağdan vererek ilerledik. Toplam olarak üç bireyden 26 kilo kaybımız oldu. Kilo kayıpları devam edecek. Çünkü olması gereken kilo ve yağ oranlarına göre hareket ettiğim için kilo verinceye kadar devam edeceğiz. 2.5 ayda güzel sonuçlarla karşılaştık. Kilolardan korkmak gibi bir şey kesinlikle söz konusu değil. Sadece toplumsal baskıdan kaynaklı mutsuzluklar olabilir. Hiçbir şey çözümsüz değil. Gerek hastalık sahibi olanlar gerekse de sağlıklı olup da kilolu olanlar bize başvurabilirler. Önemli olan kişiye özgü bir diyet. Sabit bir listeden çok uygulanabilir bir diyet olmak zorunda. Böyle olunca da evinizden 26 kilonun gitmesi mümkün" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@