Kadınlar yaşam hakları ve özgürlükleri için imza topladı

İZMİR'de Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, yılın ilk iki ayındaki kadın cinayetlerine dikkat çekip, cinayetleri protesto etti. Platform'un İzmir temsilcisi Sanem Deniz Kural, yaşam hakları ve özgürlükleri için mücadele...

Haberler 05.03.2016, 15:15
Kadınlar yaşam hakları ve özgürlükleri için imza topladı
İZMİR'de Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, yılın ilk iki ayındaki kadın cinayetlerine dikkat çekip, cinayetleri protesto etti. Platform'un İzmir temsilcisi Sanem Deniz Kural, yaşam hakları ve özgürlükleri için mücadele ettiklerini anlattı.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde toplanan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platform'u üyeleri, kurdukları stantta, cinayetlerin durması için imza kampanyasına destek topladı. Burada “Asla yalnız yürümeyeceksin", “Kadın cinayetleri, durdurulsun" sloganları atan grup adına basın açıklamasını, platform'un İzmir temsilcisi Sanem Deniz Kural, yaptı. Yaşam hakları ve özgürlükleri için mücadele ettiklerini anlatan Kural, “Türkiye'de bugün kadın cinayetleriyle, nice Özgecanların yaşam hakları ellerinden alınıyor. Cinsel saldırıya uğrayan Canseller, intihara sürükleniyor. Gizemler kaçırılıyor. En işlek caddelerde kadın kardeşlerimiz tecavüze uğruyor. 2015 yılında 303 kadın kardeşimizi, 2016 yılının ocak ayında 36, şubat ayında 25 kardeşimizi cinayetlere kurban verdik. Dünyanın yarısını oluşturan biz kadınların, yaşamlarımızı tayin etme hakkı bile elimizden alınıyor. Kadın cinayetleri ve kadına yönelik suçlarda, 'Saygın tutum, iyi hal, haksz tahrik' gibi kabul edilemeyecek ceza indirimlerinin, uygulanmaması için yasada tadil önerimizin yıllardır arkasındayız" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@