Hayatında pizza yemeyen küçük Kadriye’nin hayali gerçek oldu

ŞANLIURFA’da, 7 çocuklu bir ailenin en küçük kızı olan 10 yaşındaki Kadriye Cedi’nin hayali, düzenlen sürprizle gerçekleşti. Hayatında hiç pizza yemediğini Dreamstalk Hayal Kulübü üyelerine söylemesi üzerine İtalya ve İstanbul’dan...

Haberler 20.04.2016, 18:30
Hayatında pizza yemeyen küçük Kadriye’nin hayali gerçek oldu
ŞANLIURFA’da, 7 çocuklu bir ailenin en küçük kızı olan 10 yaşındaki Kadriye Cedi’nin hayali, düzenlen sürprizle gerçekleşti. Hayatında hiç pizza yemediğini Dreamstalk Hayal Kulübü üyelerine söylemesi üzerine İtalya ve İstanbul’dan getirilen 30 pizza ustası, hazırladıkları pizzaları Kadriye ve okulundaki öğrencilere ikram etti.

Dreamstalk Hayal Kulübü üyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi, Şanlıurfalı çocukların hayallerini gerçekleştirmek için kente geldi. Kulüp üyeleri kentteki gezisi sırasında gittikleri Dağ Eteği Mahallesi'nde bulunan Yeşil Urfa İlk öğretim Okulu'nda taşımalı eğitim gören 3’üncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Kadriye Cedi'ye de en büyük hayalini sordu. Hayatında hiç pizza yemediğini ve en büyük hayalinin pizza yemek olduğunu belirten küçük Kadriye’nin bu durumundan etkilenen kulüp üyeleri, sosyal medya üzerinden bu durumu takipçilerine duyurdu. Bunun üzerine birçok pizza firması küçük Kadriye’ye pizza yedirmek için ailesiyle birlikte İstanbul’a davet etti. Ancak, kulüp üyesi Semih Yalman'ın girişimleri sonucu İtalya ve İstanbul’da bulunan 30 pizza ustası, yapılan organizasyonla bugün Şanlıurfa’ya geldi. Pizza ustaları geldikleri ilkokulun bahçesine önce bir çadır kurdu ve pizza pişirdi. Okuldaki hazırlıkların tamamlanmasının ardından evinden özel olarak minibüsle alınan küçük Kadriye Cedi de okula getirildi.

OKUL BAHÇESİNDE PİZZA SÜPRİZİYLE KARŞILANDI

Evinden getirilen Kadri Cedi, minibüsten indiği sırada Dreamstalk Hayal Kulübü üyeleri Semih Yalman, Ezgi Utan ve İtalyan pizza ustası tarafından bir pizza paketiyle karşılandı. Bir anda kendisini pizzayla karşılayanları görünce çok şaşıran küçük kız, kendisine ikram edilen pizzanın sucuklu olmayışı yüzünden yemek istemedi. Ardından etkinliğin düzenlendiği okulun arka bahçesine götürülen Kadriye Cedi, balonlarla süslenmiş sıralarda pizza yiyen arkadaşlarını görünce daha da heyecanlandı. İlgi odağı haline gelen küçük Kadriye, bir süre sonra hayatında hiç yemediği pizzaların tadına baktı.

Okulda düzenlenen organizasyonun öncülerinden Dreamstalk Hayal Kulübü üyesi Semih Yaman, küçük Kadriye’nin hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek şunları söyledi:

"Ben Harran Üniversitesi Hayal Akademisinde derslere girmek için Şanlıurfa’ya gelip gidiyorum. Üniversitedeki derslerin bitiminin ardından lise ve ilk okullara gidip çocukların hayallerini dinliyoruz ve onları gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Üniversitede kurduğumuz hayal kulübümüz üyeleriyle birlikte köylerde çocuklarla sohbet ederken Kadriye hayatında hiç pizza yemediğini söyledi. Ben de bunu sosyal medyada paylaştım. İstanbul ve İtalya'da birçok pizzacı seferber oldu ve 30 pizza ustası ile buraya geldik. Burada eğitim gören 400 çocuğa hayatında hiç yemedikleri pizzayı yedirmenin mutluluğunu yaşadık.”

Birçoğu Kadriye gibi hayatında ilk kez pizza yiyen öğrenciler de hayallerini gerçekleştiren kulüp üyelerine teşekkür etti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@