Eşini haşlayan kocanın boşanma davası ertelendi

İZMİT'te, 43 yaşındaki Ahmet Duran kendisinden boşanmak isteyen 42 yaşındaki eşi Ayten Duran'ı uyurken üzerine çaydanlıkla kaynar su dökerek haşlarken, bugün boşanma davaları görüldü.

Haberler 07.04.2016, 13:05
Eşini haşlayan kocanın boşanma davası ertelendi
İZMİT'te, 43 yaşındaki Ahmet Duran kendisinden boşanmak isteyen 42 yaşındaki eşi Ayten Duran'ı uyurken üzerine çaydanlıkla kaynar su dökerek haşlarken, bugün boşanma davaları görüldü. Duruşma 21 Nisan tarihine ertelenirken, Ayten Duran'ın avukatı Nuri Tan, Ahmet Duran'ın evden uzaklaştırması olmasına rağmen hiçbir güvenlik önlemi alınmaması nedeniyle olayın gerçekleştiğini söyledi.

Geçtiğimiz 28 Mart tarihinde meydana gelen olayda, Ahmet Duran kendisinden boşanmak isteyen eşi Ayten Duran'ı uyurken üzerine çaydanlıkla kaynar su döktü. Vücudunda yanıklar oluşan Ayten Duran, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesi'nde tedavi altına alındı. Ahmet Duran ise olaydan birkaç gün sonra polise teslim olurken, tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Ayten Duran ve Ahmet Duran çiftinin boşanma davası bugün Kocaeli 3'üncü Aile Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya çiftin 17 yaşındaki kızları Ü.D. ile Ayten Duran'ın avukatı Nuri Tan katıldı. Ü.D. mahkemedeki ifadesinde, "Babam her akşam alkol almaktaydı. Dışarıda alkol aldıktan sonra eve gelirdi. Evde alkol almaya devam ederdi. Babam ayakta duramayacak kadar her akşam içerdi. Evin maddi anlamda geçimini daha çok annem sağlardı. Babam daha az katkıda bulunurdu. Bizim evde düzenli olarak her gün babamın şiddeti olurdu. Kendisi ile annem ve çocuklar normal olarak hiç konuşmazdık. Babam evdeyken televizyon ve internetteki cinsel içerikli sohbet hatlarını arıyordu. Buna şahit olmuştum" dedi. Babasının annesinin dışarıya çıkmasına engel olmaya çalıştığını söyleyen Ü.D. şöyle konuştu: "Babamın fiziksel şiddetine şahit olmadım. Ancak, babam annemin dışarı çıkmasın engellemek için kendisi ile tartışırdı ve iteklerdi. Babam bir sitede güvenlik görevlisi olarak çalışırdı, annem aşçı olarak çalışırdı. Boşanma davasından önce annem tedbir kararı aldırdığı için taraflar ayrı yaşamaktaydı. Biz çocuklar annemle birlikte yaşamaktayız. Tedbir kararına rağmen annemin isteği olmamasına rağmen eve zorla girdiği olmuştur." Avukat Nuri Tan ise, "Biz yargılama aşamasında davalının şiddet uyguladığını söylüyorduk. En son tedbir kararı olmasına rağmen davalı ortak konuta gizlice girmiştir. Davacı işten geldikten sonra davalının ortak konuttan çıkmasını istemiştir.

Daha sonra davacı uyumaya gittikten kısa bir süre sonra kaynar suyu çaydanlıktan davacının başına dökmüştür. Davacı hayati tehlike geçirecek şekilde yaralanmıştır" dedi. Duruşma 21 Nisan tarihine ertelenirken, duruşmanın ardından açıklamada bulunan Nuri Tan, "O duruşmada büyük ihtimalle boşanma davası gerçekleştirilecek. Ülkemizde yakın zamanda meydana gelen kadın şiddetine ve çocuk istismarına karşı duyarlı olmak amacı ile sivil toplum kuruluşlarının, duyarlı şahısların bunu takip etmesini diliyoruz. Zira bu şahıs şu an dışarıda hem kızını, hem de yakın çevrelerini tehdit etmiş durumda. Bu nedenle bu şahsın evden uzaklaştırması olmasına rağmen hiçbir güvenlik önlemi alınmadığı için bu olay gerçekleşmiştir" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@