Engelli Zübeyde'nin akülü araç hayali

ZONGULDAK’ın Kilimli İlçesi’nde, 1.5 yaşında geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum olan 28 yaşındaki Zübeyde Dinçer, annesinin yardımıyla Atatürk Anıtı’nı...

Haberler 19.08.2016, 13:01
Engelli Zübeyde'nin akülü araç hayali
Durmuş SEVİNDİK/ZONGULDAK, () - ZONGULDAK’ın Kilimli İlçesi’nde, 1.5 yaşında geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum olan 28 yaşındaki Zübeyde Dinçer, annesinin yardımıyla Atatürk Anıtı’nı ziyaret ederek hatıra fotoğrafı çektirirken, çok istediği akülü engelli sandalyeyi alamadıklarını söyledi.

İlçeye bağlı Gelik Beldesi’nde yaşayan Havva- Orhan Dinçer çiftinin 4 çocuğundan 3’üncüsü olan Zübeyde Dinçer, 1.5 yaşında iken geçirdiği menenjit rahatsızlığı nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle felç olan ve beyninde hastalığa bağlı olarak hasar oluşan Dinçer, haftada iki gün rehabilitasyon merkezine giderek eğitim görüyor.

Atatürk hayranı olan genç kız annesinin yardımıyla tekerlekli sandalye ile kent merkezine gelerek önce Valilik binası önündeki Atatürk anıtını daha sonra da İsmet Paşa Parkı’ndaki İsmet İnönü Anıtı’nı ziyaret ederek hatıra fotoğrafları çektirdi. Zübeyde Dinçer, Atatürk’ü çok sevdiğini belirtti.

53 yaşındaki Havva Dinçer ise "Kızımı haftada iki kez rehabilitasyon merkezine götürüyoruz. Onun dışında evden bir yere götüremiyoruz. Hiçbir hayatını yaşamadı. Yürüyemediği için dışarı çıkaramıyorum. Taşıması çok zor oluyor. Televizyondan izlemiş, akülü araba görmüş. Bizden akülü araba istedi, alamadık. Kısmet olmadı akülü araba almak. Eğer alırsak çevrelere, arkadaşlara, komşulara gidebilir. Eşim okulda hizmetli olarak çalışıyor. Durumumuz iyi değil. Akülü araba olursa dışarıya rahatlıkla çıkar. İnşallah nasip olur. En azından beraber parka gideriz" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@