Emekçi Kadınlar Kendi Günlerinden habersiz çalışmaya devam ettiler

BATMAN'da aile bütçelerine katkıda bulunmak için kurulan pazarlarda süt satan kadınlar, Dünya Kadınlar Günü'nde de pazara çıkarak çalışmayı sürdürdü. Batman'ın kenar semtlerinde yerleşik hayata geçen göçer...

Haberler 08.03.2016, 11:27
Emekçi Kadınlar Kendi Günlerinden habersiz çalışmaya devam ettiler
dha-BATMAN'da aile bütçelerine katkıda bulunmak için kurulan pazarlarda süt satan kadınlar, Dünya Kadınlar Günü'nde de pazara çıkarak çalışmayı sürdürdü.

Batman'ın kenar semtlerinde yerleşik hayata geçen göçer kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü çalışarak geçirdi.

Kentin Pazaryeri, Bağlar ve Hilal mahallerinde oturan göçer kadınlar, aile bütçelerine katkıda bulunmak için sağdıkları sütleri bugün de yine satmaya pazara getirdi. Kadınlar günü olmasına rağmen bugünü de çalışarak geçirdiklerini söyleyen 50 yaşındaki Ayşe Acar, "Daha önce kışın sıcak yerlere, yasın ise serin bölgelere göç ediyorduk. Artık biz de şehirde yerleşik hayata geçtik. Batman'ın kenar semtlerinde oturuyoruz ve geçimimizi yoğurt ve peynir satarak sağlıyoruz. Her sabah erken saatlerinde sürüyü sağdıktan sonra yoğurdu, sütü ve peyniri pazara getirerek satıyoruz. Bugün kadınlar günü olduğunu biliyoruz. Öncelikle bölgemize barış sağlamasını istiyoruz. İnsanlar ölmesin, evleri yıkılmasını istemiyoruz. Kadına yönelik şiddet ve ölümlerin son bulmasını istiyorum. Yine her zaman olduğu gibi 8 Mart'ta Kadınlar Günü'nde çalışarak geçiriyoruz" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@