Edirne TEMA Gönüllüleri Bursa Bölgesel Toplantısında

TEMA Vakfı  Edirne İl Temsilcisi Şirin ÇOĞAL Bursa Bölgesel Gönüllü Toplantısı hakkında açıklamalarda bulundu.

Haberler 30.03.2016, 23:48 30.03.2016, 23:53
Edirne TEMA Gönüllüleri Bursa Bölgesel Toplantısında
TEMA Vakfı  Edirne İl Temsilcisi Şirin ÇOĞAL Bursa Bölgesel Gönüllü Toplantısı hakkında açıklamalarda bulundu.

TEMA Vakfı, bu yılki Bölgesel Gönüllü Toplantıları’nın ilkini  (26 Mart) Bursa’da düzenledi.  Edirne’nin de aralarında bulunduğu Türkiye'nin 22 farklı ilinden gelen 400 TEMA gönüllüsü Bursa’daki Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde buluştu. Toplantıda, TEMA Vakfı’nın 2015’te 56 bini aşkın yeni gönüllüye ulaştığı ve çok yakında toplam gönüllü sayısının 600 bine ulaşacağı açıklandı.

Bursa’daki Bölgesel Gönüllü Toplantısı’na Bursa il protokolü, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Yönetim Kurulu Üyesi Canan Barut, TEMA Vakfı Genel Müdürü Doç. Dr. Barış Karapınar, Bursa İl Temsilcisi Şaban Uyar, TEMA Vakfı yöneticileri, il temsilcileri ve gönüllüler katıldı.

Açılış konuşmasını TEMA Vakfı Bursa İl Temsilcisi Şaban Uyar , Saha&Gönüllülük Bölüm Başkanı Başak Yalvaç Özçağdaş  yaptı.  TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç ise TEMA Vakfı Örgütlenme Hedefleri ve Önceliklerini anlattı. TEMA Vakfı Genel Müdürü Doç. Dr. Barış Karapınar TEMA Vakfı 2015-2016 Faaliyetlerini açıkladı. Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye İletişim Koordinatörü Dr. Faik Uyanık ve TEMA Vakfı Genel Müdürü Doç. Dr. Barış Karapınar'ın katıldığı 'BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Gönüllülük konulu' bir panel gerçekleştirildi.Panel katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. 

Sivil toplum gücünü gönüllülerden alır

İngiltere merkezli Charities Aid Foundation tarafından yayımlanan Dünya Bağışçılık Endeksi’ne göre “gönüllülük için harcanan zaman” ölçüldüğünde Türkiye’nin 135 ülke arasında 132’nci sırada yer aldığını hatırlatan  TEMA Vakfı İl Temsilcisi Şirin ÇOĞAL şunları söyledi: 

 “TEMA Vakfı 2014 yılında 46 bin gönüllü kazanarak kendi rekorunu kırmıştı. 2015’te bu rekoru bir kez daha kırdık ve 56 bini aşkın yeni gönüllü aramıza katıldı. Nüfusa dayalı gönüllü kazanımında bu yıl 1600 gönüllümüzle  ilimiz Türkiye 3.sü olmuştur.Gönüllülükte Türkiye dünya sıralamasında sonlarda yer alırken böyle bir başarı elde etmemiz Türkiye’de sivil toplumun güçlenmesi açısından da değerli bir kazanımdır. Sivil toplum gücünü gönüllülerden alır.’’ Gönüllülere ücret ödenmez çünkü onların emeğine paha biçilemez’’  dedi

Şirin ÇOĞAL
TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi

İrtibat: Şirin Çoğal / Edirne Tema Vakfı İl Temsilcisi /
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@