Böyle vicdansızlık görülmedi Köpek dövüşleri düzenleyip sosyal medyada yayınlıyorlar

ADANA ve Osmaniye'de köpekleri dövüştüren kişiler, çektikleri dövüş görüntülerini de sosyal medyada paylaşıyor. Görüntülerin altına yorum yapan bazı hayvanseverler, 'Onların da canı var' diyerek tepkilerini...

Haberler 29.03.2016, 13:25
Böyle vicdansızlık görülmedi Köpek dövüşleri düzenleyip sosyal medyada yayınlıyorlar
ADANA ve Osmaniye'de köpekleri dövüştüren kişiler, çektikleri dövüş görüntülerini de sosyal medyada paylaşıyor. Görüntülerin altına yorum yapan bazı hayvanseverler, 'Onların da canı var' diyerek tepkilerini dile getiriyor. Adana, Osmaniye gibi birçok ilden 'Meydancı köpekler' adıyla Facebook'ta yer alan sayfa ve gruplarda hem köpeklerin fotoğrafları ve görüntüleri yer alıyor. Ayrıca organize edilen köpek dövüşlerinde çekilen görüntüler de yine bu hesaplarda yayınlanıyor. Köpek dövüşüne meraklı olanlar ise kendi hesapların dövüşün ne zaman nerede gerçekleşeceğini ve katılmak isteyenlere yardımcı olunacağını duyuruyor.

'ZULÜM DEĞİL EĞİTİM'

Sosyal medyada köpeklerin birbirleriyle öldüresiye dövüştüğü birçok görüntü yer alıyor. Görüntülerde köpekler sahipleri tarafından kışkırtılıp dövüştürülürken, etrafında toplananlar da alkışlıyor. Bazı kişiler ise köpeklerin eğitim için dövüştürüldüğünü savunuyor. Bu kişilerden biri de bir köpek dövüşünü 'Kavga köpekler için antrenmandan başka bir şey değildir. Onları sürüye kurt saldırılarında hazır tutmak için gereklidir. Onlara zulüm değil eğitimdir' notuyla paylaşmış. Bunun üzerine yorum yapan birçok hayvansever ise 'Onların da canı var. Böyle antrenman mı olur?' diyerek tepkilerini gösteriyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@