Bodrum villalarını kadın ustalar boyuyor

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde iki üniversite mezunu kadın, kendi mesleklerini bırakıp villalarda boya badana işine girdi.

Haberler 11.05.2016, 11:16
Bodrum villalarını kadın ustalar boyuyor
MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde iki üniversite mezunu kadın, kendi mesleklerini bırakıp villalarda boya badana işine girdi.

Bodrum ilçesinde Oasis AVM Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Bodrum Sağlık Vakfı Halkla İlişkiler Temsilciliği görevlerinde bulunan, 1 çocuk annesi 39 yaşındaki Duru Tümer ile Doğuş Holding A.Ş. bünyesinde Müşteri Temsilcisi olarak çalışan 29 yaşındaki, üniversite mezunu Merve Karahan, şimdi Bodrum villalarında boya badana yapıyor. Ahşap doğrama, pergole bakımı ve boya işlerini yapan Duru ve Merve ustalar, işleri geliştirip şirket kurmaya hazırlanıyor.

Bir yandan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Heykel Bölümü ikinci sınıftaki öğrenimine devam eden Duru Tümer, "Merve ile yollarımız 8 yıl önce annem ile onun babasının evlenmesiyle birleşti. Boyacılığı Merve'nin babası Turhan Karahan'dan öğrendik. Ben yıllarca halkla ilişkiler ile ilgilendim. Ancak hep ofis çalışması olduğu için sıkıldım, bir şeyler üretmek istedim. Ve çocukluğumdan beri boya işlerini çok seviyordum, bu nedenle elime fırçayı alıp üvey babamın yanında işe başladım. Ardından kardeşim Merve İstanbul'da müşteri temsilciliğini bırakıp yanıma geldi. Birlikte ekip olarak şimdi villaları boyuyoruz, insanlara yönelik güzel işler yapmak bizi mutlu ediyor. Bu meslekte görülmeyen kadın boyacıları bizim sayemizde görenler de şok oluyor ama şu anda talebi karşılayamıyoruz" dedi.

KADINLARDAN OLUŞAN EKİP KURACAKLAR

Boyacı olarak karşılarında iki kadını görenlerin önce çok şaşırdığını sonra memnun kaldıklarını ifade eden Merve Karahan ise "Ülkemizde çok yaygın değil ama bizce kadının en iyi yapacağı mesleklerden biri boyacılık. Çünkü bu işi yaparken binaları özellikle iç mekanları güzel boyamak kadar kirletmemek de önemli. Kısa bir süre içerisinde ablamla şirket kurup büyümek istiyoruz, kadınlardan oluşan bir boya badana ekibi sanırım Türkiye'de bir ilk olacak" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@