Beyoğlu'da Hande Kader için eylem

İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği, Sarıyer'de Zekeriyaköy'de geçtiğimiz hafta yakılmış olarak cesedi bulunan 23 yaşındaki trans Hande Kader için eylem düzenlendi. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun da bulunduğu grup, Taksim Tünel Meydanı'nda toplantı.

Haberler 21.08.2016, 23:34
Beyoğlu'da Hande Kader için eylem
Ali Kerem Bengi - Akın Çeliktaş / İStanbul, () - İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği, Sarıyer'de Zekeriyaköy'de geçtiğimiz hafta yakılmış olarak cesedi bulunan 23 yaşındaki trans Hande Kader için eylem düzenlendi. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun da bulunduğu grup, Taksim Tünel Meydanı'nda toplantı. Pankart ve flamalar taşıyan grup bir süre slogan attı.

Grubun eylem yapacağı alan, güvenlik nedeniyle polis tarafından bariyerle çevrildi, 2 TOMA'da hazır bekletildi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, basın açıklaması öncesinde kısa bir konuşma yaparak, "Hayatım insan hakları mücadelesiyle geçti. Milletvekili kimliğimle yine insan ayrımcılığına ne nefret suçlarına karşı mücadele etmeye devam ediyorum. Cinsel yönelim tercihi temel bir insan hakkıdır. Herkesin buna saygı duyması lazım ve anayasanın da bu tercih hakkın tanıyacak şekilde düzenlenmesi lazım. Şimdi de parlamentoda bunun için mücadele etmeye devam ediyorum. Sizlerin tercihine bütün toplumun saygı duyması içinde mücadele etmesine devam edeceğim. Bu mücadele ancak toplumun bütün kesimlerinin dayanışmasıyla mümkün olur. O yüzden ben buradan herkesi dayanışmaya davet ediyorum" dedi.

Daha sonra grup adına bir basın açıklaması okundu. Basın açıklamasının sonlanmasının ardından grup dağıldı. Ancak gruptan kopan yaklaşık 20 kişi Galatasaray Meydanı'na yürümek istedi. Polis grubun slogan atmadan ve ıslak çalınmadan yürümesini istedi. Grup polis eşliğinde Galatasaray Meydanı'na yürüdü.

Grup daha sonra olaysız şekilde dağıldı.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@