Besni’de taş ocağı ve beton santrali kurulmasına tepki

ADIYAMAN'ın Besni İlçesi'nde, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, inşaatı devam eden Mimarlık Fakültesi'nin olduğu bölgeye taş ocağı ve beton santrali kurulması kararına tepki gösterdi.Adıyaman...

Haberler 11.03.2016, 16:11
Besni’de taş ocağı ve beton santrali kurulmasına tepki
dha - ADIYAMAN'ın Besni İlçesi'nde, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, inşaatı devam eden Mimarlık Fakültesi'nin olduğu bölgeye taş ocağı ve beton santrali kurulması kararına tepki gösterdi.

Adıyaman İl Genel Meclisi tarafından Besni’de yapımı devam eden Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi'nin olduğu bölgeye taş ocağı ve beton santrali kurulması yönünde karar alındı. Bu kararın ardından ilçeye Mimarlık Fakültesi'ni kendi imkanlarıyla yaptıran Merinos Holding yönetim inşaatı durdurdu. Fakülte inşaatının durdurulması üzerine ilçede bulunan 30 STK temsilcisi bugün ortak basın açıklaması yaptı.

Mehmet Erdemoğlu Parkı önünde toplanan 100 kişilik kalabalık adına konuşan Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan, "İlçemizde yapılacak olan beton santrali ve taş kırma ocağının, yapımı devam eden Mimarlık Fakültesinin yanına yapılacağı duyumun aldık. Besni halkı olarak üzüntü verici bu durumu kınıyor ve protesto ediyoruz" dedi.

STK temsilcileri, yetkilileri yanlıştan dönmeye davet etti ve kararın değişmemesi durumunda eylemlerini sürdüreceklerini kaydetti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@