Baharın müjdecisi, pilotların kabusu: Leylekler

BAHARIN  müjdecisi, pilotların kabusu leylekler, Atatürk Havalimanı'nda bu sabah saatlerinde yine trafiği olumsuz etkiledi. Uçakların  iniş ve kalkışlarını organize eden uçuş...

Haberler 07.04.2016, 12:59
Baharın müjdecisi, pilotların kabusu: Leylekler
BAHARIN  müjdecisi, pilotların kabusu leylekler, Atatürk Havalimanı'nda bu sabah saatlerinde yine trafiği olumsuz etkiledi.

Uçakların  iniş ve kalkışlarını organize eden uçuş kulesinin etrafında bir süre tur atan yüzlerce leylek, daha sonra kuzeye,  pist üstünden ve uçakların kalkış istikametine yönelerek uzaklaştı. O anlarda uçak seferlerinde kısa süre de olsa gecikmeler yaşandı. Baharın gelmesiyle başlayan leyleklerin göçü nedeniyle sadece bu hafta içerisinde leylekler, Türk Hava Yolları'nın Mardin-İstanbul seferini yapan uçağının pas geçmesine neden oldu, MNG Kargo uçağının ise inişinde 'Radom' denilen burun bölgesine çarptı.

Dün de bir uçağın pilotu Atatürk Havalimanı ve çevresinde gördüğü kuş sürülerini , "Çok fazla sayıda kuş sürüsü var görebiliyor musunuz oradan? “diyerek rapor etti. Pilotun ikazı üzerine Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi'nde görevli kontrolör "Takip ediyorum efendim, hemen ikaz edeceğim tekrar" cevabını verdi. Pilot "Sanırım bir şey kuşları çekiyor bilginize" diyerek konuşmasına devam ederken kule görevlileri pilota "Şu an 3.5 (Florya pist başı) sol hattında demin bayağı bir kuş vardı, şu an temiz gözüküyor sizin görüşünüz nedir" diye sordu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@