Baba- oğlun Ramazan ayında sıcakla imtihanı

KAYSERİ’de, demirci, baba Abdulkadir Paslıoğlı ile oğlu Hasan Ramazan ayında körüğün başında 60 dereceye varan sıcaklıkta ekmek parasını kazanmaya çalışıyor. Ramazan ayında körüğün başında 60 dereceye varan sıcaklıkta çalışan...

Haberler 18.06.2016, 12:23
Baba- oğlun Ramazan ayında sıcakla imtihanı
KAYSERİ’de, demirci, baba Abdulkadir Paslıoğlı ile oğlu Hasan Ramazan ayında körüğün başında 60 dereceye varan sıcaklıkta ekmek parasını kazanmaya çalışıyor.

Ramazan ayında körüğün başında 60 dereceye varan sıcaklıkta çalışan demirci baba Abdulkadir Paslıoğlı ve oğlu Hasan Paslıoğlu, ateşin karşısında çalışmanın zor olduğunu ancak Allah’ın kendilerine sabır verdiğini söyledi. Abdulkadir Paslıoğlu, "Ramazan ayı olmasına rağmen çok şükür çalışıyoruz. Herhangi bir sıkıntımız yok. Bu bizim baba mesleğimiz. Ben 46 yıldır bu mesleği yapıyorum. Biz artık mesleğe alışkın olduğumuz için zor gelmiyor. Şu anda çapa mevsimi olduğu için , tarım aletleriyle onunla uğraşıyoruz" diye konuştu.

Hasan Paslıoğlu, mesleklerini severek yaptıklarını belirterek, "İşimize saat 08.00’de başlıyor, 18.00’de dükkanımızı kapatıyoruz. Bir sıkıntımız çok şükür yok. Tabii Ramazan ayı olması nedeniyle sıcak karşısında çalışmak zor oluyor ama artık alıştık" ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@