'Atatürk Kıyafetleri Defilesi' büyük ilgi gördü

TÜRKİYE Yardımsevenler Derneği'nin 88'inci kuruluş yıldönümü Manisa'da düzenlenen 'Atatürk Kıyafetleri Defilesi' ile kutlandı. Atatürk kıyafetlerinin ve geçmişten günümüze 94 parça kıyafetin yer...

Haberler 04.03.2016, 22:11 06.03.2016, 02:34
'Atatürk Kıyafetleri Defilesi' büyük ilgi gördü
DHA - TÜRKİYE Yardımsevenler Derneği'nin 88'inci kuruluş yıldönümü Manisa'da düzenlenen 'Atatürk Kıyafetleri Defilesi' ile kutlandı. Atatürk kıyafetlerinin ve geçmişten günümüze 94 parça kıyafetin yer aldığı defilenin geliri öğrencilere burs oldu.

Galeri için Tıklayın!

Manisa'da Türkiye Yardımsevenler Derneği ve Celal Bayar Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi işbirliği ile derneğin 88'inci kuruluş yıldönümüne özel 'Atatürk Kıyafetleri Defilesi' düzenlendi. CBÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'ndeki defileyi Yardımseverler Derneği Şube Başkanı Beyhan Yörür, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, CBÜ Kadın Araştırmaları Merkezi Müdürü Doç. Dr. Asena Gülova ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kişiler izledi. Defile öncesinde konuşan Türkiye Yardımsevenler Derneği Manisa Şubesi Başkanı Beyhan Yörür, Atatürk kıyafetlerini defile ile tanıtmaktan büyük bir gurur duyduklarını belirterek, "Derneğimizin 88'inci kuruluş yıldönümünü ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün kıyafetlerinin yer aldığı defile ile kutlamaktan dolayı çok sevinçliyiz. Ankara Olgunlaşma Enstitüsünün kıyafetlerini hazırladığı bu özel defilenin geliri de üniversite öğrencilerimize burs olacak. 500 biletimizi sattık. Hem Atatürk kıyafetlerini tanıtmaktan hem de öğrencilerimize burs imkanı sağlamaktan dolayı çok mutluyuz" dedi.

Ardından 94 parça kıyafetin yer aldığı defile tiyatrocu Halil Esen'in sunumuyla başladı. Atatürk'ün günlük kıyafetlerinin ve savaş kıyafetlerinin yer aldığı defilede Türk kadınının dönem dönem giydiği kıyafetler de büyük ilgi çekti. Defilede vals ve Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandıran kişinin zeybek oynaması izleyiciler tarafından büyük alkış aldı. Ardından defilede yer alan 10 manken sahneye çıkarak izleyicilerle birlikte 10'uncu Yıl Marşı'nı söyledi. 
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@