Annelik ve spor bir arada olma diyorsanız....

ANTALYA'da yaşayan eski milli eskrimci 28 yaşındaki Duygu Sarıtaş, hamilelik kilolarından şikayetçi annelere, bir yandan bebeklerine bakıp diğer yandan kilo vermenin sırrını açıkladı.

Haberler 27.08.2016, 10:57 27.08.2016, 14:52
İbrahim LALELİ (DHA) - ANTALYA'da yaşayan eski milli eskrimci 28 yaşındaki Duygu Sarıtaş, hamilelik kilolarından şikayetçi annelere, bir yandan bebeklerine bakıp diğer yandan kilo vermenin sırrını açıkladı. Kendisinin de 10 ay önce doğum yaptığını söyleyen Sarıtaş, ev ortamında çamaşırları katlamayı ve bebeğinin oyun saatini nasıl spor saatine çevirdiğini anlattı.

Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu Duygu Sarıtaş, 10 yaşında eskrim sporuna başladığını, 15 yaşından sonra da 7 yıl milli takım için ter döktüğünü anlattı. Antalya Eskrim Kulübü kurucusu ve antrenörü Duygu Sarıtaş, antrenmanlarını 10 aylık kızı Eliz ile birlikte yaptığını aktardı. Evde bebeğinin eşyalarını katlamayı ve dolaptaki raflara dizmeyi bile sportif bakış açısıyla yaptığını söyleyen Sarıtaş, "Kızımın elbiselerini raflara koyarken bacak antrenmanı yapıyorum. Kızımın oyun saatinde mekik ve üst bölgeyi çalıştırarak sıkılaşıyorum. Benim evimde her hareketin bir spor bağlantısı vardır. Bu nedenle 10 ayda eski fit görünümüme kavuştum" dedi.

Sarıtaş, "Doğumun ardından iş ve spor hayatına ara vermek zorunda kaldım. Bu süre içinde çocuklu kadınların kendilerine zaman ayıramadığını fark ettim. Bu nedenle bir yandan ev işleri bir yandan bebek bakımı arasında nasıl spor yapılır üzerine yoğunlaştım. Bebek anneyi izlemeyi seviyor. Beni izlerken onun algıları güçleniyor, benim fiziksel görünümüm güzelleşiyor. Anneler bebeklerini karşılarına koyarak onlarla vakit geçirip spor yapabilir. Anneler yeter ki istesin. Evdeki her anlarını spora çevirebilirler" dedi.

Günümüz fitness ve pilates hareketlerini ev ortamına uyarladığını belirten Sarıtaş, açtığı instagram ve facebook adresi üzerinden de takipçilerine neler yapmaları gerektiğini fotoğraf ve görüntülerle anlattığını kaydetti. Gelecekte profesyonel boyuta taşımaya planladığı projesi için anne ve çocuklarını spor kamplarında buluşturmayı hedeflediğini söyleyen Sarıtaş, "Anneler artık ev işleri ve çocuk bakımına gömülmeyecek. Bebekleri ile oynarken mekik, çamaşır katlarken bacak çalıştırabilecekler" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@