50 yaşındaki kadın öğretmen Gülşen Kurt, bisikletle Tekirdağ'dan Adana'ya geldi

TEKİRDAĞ Namık Kemal Lisesi'nde coğrafya öğretmeni 50 yaşındaki Gülşen Kurt, Tekirdağ'dan bisikletle başladığı yolculuğunu 2 bin 200 kilometre pedal çevirerek Adana'da tamamladı.

Haberler 18.08.2016, 11:09 18.08.2016, 13:26
50 yaşındaki kadın öğretmen Gülşen Kurt, bisikletle Tekirdağ'dan Adana'ya geldi
Çağlar ÖZTÜRK/ADANA, () - TEKİRDAĞ Namık Kemal Lisesi'nde coğrafya öğretmeni 50 yaşındaki Gülşen Kurt, Tekirdağ'dan bisikletle başladığı yolculuğunu 2 bin 200 kilometre pedal çevirerek Adana'da tamamladı.

Tekirdağ'da yaşayan Gülşen Kurt, iki yıl önce aldığı bisikletiyle hayalindeki seyahati gerçekleştirdi. Tekirdağ'dan 1.5 ayda önce yola çıkan Gülşen Kurt, 2 bin 200 kilometre pedal çevirerek Adana'ya ulaştı. Gülşen Kurt Adana'da bisiklet tutkunları tarafından karşılandı. Bisikletle bu yolculuğu yapmasına karşı çıkan tüm arkadaşlarına direndiğini söyleyen Kurt şöyle dedi:

"Kimse benden böyle bir şey beklemiyordu. Yolda başıma gelebilecek kaza ve sağlık sorunlarım ailemi ve arkadaşlarımı düşündürüyordu. Ben her şeye rağmen Tekirdağ- Adana turu yapmayı planladım. Balıkesir'den sonra güzergahım Akhisar, Manisa, Turgutlu ve İzmir oldu. Bisiklet benim için bir yaşam biçimi."

Kurt, bundan sondaki hedefinin bisikletle Nepal ve Hindistan gibi ülkelere gitmek olduğunu kaydetti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@