450 liralık telefon faturası kavgası eşini evden kaçırdı

MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'ndeki bir sitede bekçilik yapan 60 yaşındaki Ahmet Sucu, 450 lira telefon faturası yüzünden 5 gün önce evi terk eden eşi 52 yaşındaki Şükriye Sucu'yu arıyor.

Haberler 10.07.2016, 13:20
450 liralık telefon faturası kavgası eşini evden kaçırdı
MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'ndeki bir sitede bekçilik yapan 60 yaşındaki Ahmet Sucu, 450 lira telefon faturası yüzünden 5 gün önce evi terk eden eşi 52 yaşındaki Şükriye Sucu'yu arıyor. Telefon faturasını ödemeye hazır olduğunu söyleyen Sucu, eşine "Eve dön" çağrısı yaptı.

Fethiye'nin Çiftlik Mahallesi'ndeki bir sitede bekçilik yapan Ahmet Sucu, 38 yıllık eşi Şükriye Sucu'ya geçen Şubat ayındaki evlilik yıl dönümlerinde akıllı telefon hediye etti. 5 ay boyunca 25- 30 lira arasında gelen cep telefonu faturalarını düzenli ödeyen Ahmet Sucu, geçen 4 Temmuz günü 450 liralık telefon faturasını görünce şoke oldu. Sucu eşine tepki gösterince, ikili gece boyu tartıştı ve ayrı odalarda uyudu. 5 Temmuz'da saat 09.00 sıralarında kahvaltı hazırlayıp evden çıkan Şükriye Sucu, Çalış Plajı'nda aşçı olarak çalıştığı restorana gidip 100 lira aldı ve ortadan kayboldu.

'5 GÜNDÜR HABER ALINAMIYOR'

Eve dönmeyen eşinin eşyalarını kontrol eden Ahmet Sucu, kimliğini, fotoğraflarını ve değerli eşyalarını aldığını görünce terk edildiğini anladı. Eşinin memleketi Denizli'ye giderek akrabalarıyla görüşen Sucu, bir sonuç alamayınca Fethiye'ye öndü. Önceki gün Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı'na giderek kayıp başvurusu yapan Sucu, 5 gündür devam ettiği aramalardan da bir sonuç alamadı. Evinde yalnız bekleyen Sucu, 2 kızının evli, 1 oğlunun ise asker olduğunu söyledi.

'FATURAYI ÖDEMEYE HAZIRIM, YUVASINA GERİ DÖNSÜN'

Eşiyle telefon faturası yüzünden tartıştığını, ancak kesinlikle şiddet uygulamadığını anlatan Sucu, "Faturalarımızda otomatik ödeme talimatı var. 450 lira telefon faturası gelince eşime sordum. Eşi olarak neden bu kadar fatura geldiğini sormak doğal hakkım. Ancak tartışmamız büyüdü. Sabah kalkınca 'İşe gidiyorum' diye çıktı. İşyerine gitmiş, 100 lira alıp çıkmış. O günden bu yana aldığı nefesten dahi haberim yok. Hayati tehlikesi olabilir. Çok endişeliyim. Jandarma şu anda araştırıyor" dedi.

Eşinin fatura yüzünden söylemiş olduğu sözlere alınmış olabileceğini belirten Sucu, "Siniri geçince geri döner umuduyla bekliyorum. Evde yalnız kaldım. Yaş itibariyle insanlar birbirine muhtaç. 38 yıllık evliliğimizde böyle tartışmalarımız çok az oldu. Fatura yüzünden tartıştık. Öfkedir, sinirdir herkes böyle şeyler yaşayabilir" diye konuştu.

450 liralık faturayı ödemeye hazır olduğunu kaydeden Sucu, "Eşim yuvasına geri dönsün. Araştırmalarıma göre eşim Fethiye'de ve mutlaka bir vatandaşın yanında. Bu vatandaştan ve diğer vatandaşlardan ricam insanlık namına güvenlik güçlerine haber vermeleridir" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@