4 sarılı yumurtalar şaşırtıyor

MUŞ'taki bir çiftlikte bazı tavukların içerisinde 3 ya da 4 sarı bulunan büyük yumurtaları, görenleri şaşırtıyor. Merkez Sütlüce köyü mezrasında 1200 tavuğun bulunduğu Dizdaroğlu çiftliğindeki tavuklardan bazıları, kaz yumurtası...

Haberler 18.04.2016, 12:46
4 sarılı yumurtalar şaşırtıyor
MUŞ'taki bir çiftlikte bazı tavukların içerisinde 3 ya da 4 sarı bulunan büyük yumurtaları, görenleri şaşırtıyor.

Merkez Sütlüce köyü mezrasında 1200 tavuğun bulunduğu Dizdaroğlu çiftliğindeki tavuklardan bazıları, kaz yumurtası büyüklüğünde yumurta yumurtluyor. Görenleri hayrete düşüren bu yumurtalarla ilgili çiftlik çalışanlarından Yahya Ülker, tavukların her gün ortalama 1000 yumurta verdiğini söyledi. Bazı tavukların içerisinde 3 ya da 4 sarılı büyük yumurtalar verdiğini belirten Ülker, "Normal bir koli yumurtayı 6, büyük olanları ise kolisi 10 liradan satıyoruz. Kaz yumurtasını andıran bu yumurtaları görenler şaşırıyor" dedi.

Hayatında ilk defa bu kadar büyük bir yumurta gördüğünü söyleyen Yusuf Çubuk ise "Tavukların içerisinde 2 sarılı olan yumurtalarını çok gördüm. Ancak 4 sarılıyı hiç görmemiş, duymamıştım. Hem büyüklüğü hem de sarı sayısının fazlalığı karşısında şaşırdım" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@