Yarından itibaren hayata geçiyor: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yeni kararı duyurdu!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında anaokullarına yönelik yarından itibaren hayata geçecek kararı açıkladı. Özer, ayrıca öğretmenlerin aşılama oranlarını ve öğrencilerin devam oranlarını da açıkladı.

Eğitim 28.10.2021 - 13:26 28.10.2021 - 13:28 Ali Parim

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, anaokullarındaki karantina tedbirlerindeki değişikliği Sözcü yazarı Saygı Öztürk'e açıkladı. Daha önce Kovid-19 görülen anaokullarında karantina süresinin 14 gün olduğunu hatırlatan Bakan Özer, bunun yarından itibaren 10 güne indirileceğini aktardı. 

Öte yandan Bakan Özer, yüz yüze eğitimin devam ettiği okullardaki vaka oranlarına ilişkin de dikkat çeken açıklamalar yaptı. Yüz yüze eğitim sistemindeki kararlılığı bir kez daha dile getiren Özer, vaka artışlarını sınıf bazlı kararlarla önlemeye çalıştıklarını hatırlattı. Vaka görüldüğü zaman tüm il ya da ilçedeki okullarda değil, sadece vakanın olduğu okulda önlem alındığının altını çizen Bakan Özer, bugüne kadar 850 bin sınıftan sadece 2 bin 155 sınıfın salgın nedeniyle karantinaya alındığını açıkladı. Özer ayrıca, toplumda Kovid-19 vakaları artarken, okullarda artmadığını dile getirerek vaka yerinin okullar olmadığını vurguladı.

Öğretmenlerin aşılama ve öğrencilerin devam oranlarına ilişkin son verileri de paylaşan Milli Eğitim Bakanı Özer, "Öğretmenlerin aşı yaptırma oranının yüzde 92,  öğrencilerin okullara devam oranı yüzde 95 civarında." ifadelerini kullandı. Bakan Özer, Kovid-19'dan önceki duruma göre okulla gelen öğrenci sayısında da azalmanın aksine artış olduğunu aktardı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@