Yarın bankalar saat kaça kadar çalışıyor? 29 Ekim'de bankalar açık mı?

Resmi tatillerde bankalarda işlem yapacak olan kişiler 28-29 Ekim tarihlerinde bankalar çalışma saatlerini merak ediyor. Peki yarın bankalar kaça kadar açık? 29 Ekim'de bankalar açık mı? Detaylar haberimizde...

Gündem 27.10.2021 - 22:30 27.10.2021 - 22:30 Mustafa Çokyaşar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kamu kurumları kapalı olacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resmi tatiller içerisinde yer aldığı için Cuma günü kamu kurumları ve bankalar tatil olacak. 28 Ekim 2021 Perşembe günü de öğleden sonra resmi tatil olduğu için kamu kurumları ve bankalar yarım gün hizmet verecekler.  Böylelikle hafta sonu tatili ile birlikte toplamda 3,5 günlük bir resmi tatil yapılacak.

Perşembe günü bankalar öğlene kadar açık olacak, aynı şekilde okullarda öğlene kadar ders yapılacak ve eczaneler öğleden sonra nöbetçi eczane usulü hizmet verecek. Perşembe günü bankalarda işlem gerçekleştirecek olanlar öğlene kadar işlemlerini yapmaması durumunda bir sonraki işlem günü olan 1 Kasım 2021 Pazartesi gününü beklemek mecburiyetinde olacak.

Diğer kurumlarda da benzer uygulama görülecek. Bu nedenle resmi kurumlarda işlem yapacakların perşembe günü öğlene kadar işlemlerini tamamlamalı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@