Yalova'da benzinlikte yatan köpeği ezmek için yolunu değiştiren yabancı uyruklu şahıs kimdir?

Türkiye'de son günlerde hayvan şiddetli videolar gündeme düşmeye devam ediyor. Son olarak Yalova'dan gelen o görüntüler ortalığı birbirine kattı. Yalova'da benzinlikte yatan köpeği ezmek için yolunu değiştiren yabancı uyruklu şahıs kimdir?

Yalova'da benzinlikte yatan köpeği ezmek için yolunu değiştiren yabancı uyruklu şahıs kimdir?

Yalova'da benzinlikte yatan köpeği ezmek için yolunu değiştiren yabancı uyruklu şahıs kimdir? Türkiye'de son günlerde hayvan şiddetli videolar gündeme düşmeye devam ediyor. Son olarak Yalova'dan gelen o görüntüler ortalığı birbirine kattı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler sonrası vatandaşlardan büyük tepkiler gelmeye başladı. Düz yolda devam ederken benzinlikte ki köpeği fark eden sürücünün bilerek aracıyla hayvanın üzerinden geçmesi sonrası hayvanın kemiklerinin kırıldığı bilgisine ulaşıldı.

22 yaşında ki yabancı uyruklu şahısın kamyonetiyle yolunu değiştirip, yerde yatan köpeği ezerek bacaklarının kırılmasına neden olurken, gözaltına alınan kişi sonrasında serbest bırakılarak 2040 TL para cezası kesildi. Haberin gündeme düşmesi sonrasında ise vatandaşlar sosyal medya aracılığı ile köpeği ezmek için yolunu değiştiren yabancı uyruklu şahısın kimliğini araştırmaya başladı. Emniyet güçlerinden ve Yalova yerel medyasından kişi ile ilgili herhangi bir halen gelmezken detayları vatandaşlar araştırmaya başladı.

A.H ADLI YABANCI ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI!

İhbar üzerine jandarma ekipleri aracı durdurup A.H.’yi gözaltına aldı. Hakkında, 'Hayvan Koruma Kanununa Muhalefet" suçundan işlem yapılan A.H., 2 bin 40 TL ceza yazılarak serbest bırakıldı.

"HAYVANI KORUMAYA ALDIK"

Yalova Kaytazdere Sokak Hayvanları Dernek Başkan Yardımcısı Saliha Akdoğan, olayı öğrenince çok üzüldüklerini belirterek, "Köpeği hemen koruma altına alıp gerekli kurum ve kuruluşlara şikayet dilekçemizi verdik. Hak olarak, kadın hakları, hayvan hakları, çocuk hakları diye ayrıştırmadan ele almış olsak, Kabahatler Kanunu dışında ceza kanununa tabi olarak bu kişinin bu suçun cezasını vermiş olması demektir. Ama maalesef şu an Kabahatler Kanunu içerisinde 2 bin küsur lira para cezasıyla bu suçu bertaraf edecektir" ifadesini kullandı.