VGM bursu bekleyenler dikkat: Başvurular yarın başlıyor!

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) ortaöğretim burs başvuruları yarın (15 Ekim Cuma) başlayacak Peki yükseköğretim ve yabancı uyruklu burs başvuruları ne zaman? İşte VGM burslarına dair merak edilenleler.

Eğitim 14.10.2021 - 04:45 14.10.2021 - 04:45

Karşılıksız burs ihtiyacı olan ortaöğretim öğrencilerinin beklediğian geldi çattı. Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) ortaöğretim burs başvurularının başlamasına sadece bir gün kaldı. Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada 15 Ekim 2021 Cuma günü başlayacak başvuruların, 30 Ekim 2021 tarihine kadar devam edeceği vurgulandı. 

Öte yandan yükseköğretim öğrencileri ve yabancı uyruklu öğrenciler için ise başvuruların 1-15 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacağı hatırlatıldı.

Peki VGM burs ücretleri ne kadar?

Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2021-2022 eğitim öğretim yılında, ortaöğretim öğrencilerine aylık 100, yükseköğretim öğrencilerine aylık 400, yabancı uyruklu öğrencilere ise aylık 600 TL burs verecek.

Burs başvuruları nereye yapılacak?

Burs başvurusu, değerlendirme ve sonuçlara ilişkin tüm işlemler Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün resmi sitesi üzerinden yürütülecek. Yine duyurular da aynı site üzerinden yapılacak. 

Vakıflar Genel Müdürlüğü, daha önce sosyal mdeyada ve internette Kuruluşun adı kullanılarak yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı ve başvuru yapan herkese eğitim yardımı/burs verileceği yönünde yanlış ve asılsız bilgilerin yayıldığı gerekçesiyle burs almak isteyenleri uyararak, her türlü işlemin sadece Genel Müdürlüğün resmi internet adresi üzerinden takip edilmesi gerektiğini bildirmişti.