VGM bursu almak için son gün geldi çattı! VGM burs başvurusu nasıl yapılır? Burs ücreti ne kadar?

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden (VGM) yükseköğretim bursu almak isteyen öğrenciler için bugün son gün. Peki VGM bursu başvurusu nasıl yapılır? VGM ne kadar burs veriyor? İşte VGM bursuna dair bilinenler...

Eğitim 15.11.2021 - 11:46 15.11.2021 - 11:46 Ali Parim

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğretim Bursu başvuruları için son gün geldi çattı. 1 Kasım'da kabul edilmeye başlayan başvurular, bün yani 15 Kasım 2021 itibarıyla son bulacak. Peki VGM burs başvuruları nasıl yapılıyor? Burs ücreti ne kadar? Burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden karşılıksız burs almak isteyen öğrencilerin başvurularını kurumun intetnet sitesi üzerindeki formu doldurarak yapması gerekiyor. VGM burslarına dair her türlü işlem ve duyuru kurumun resmi internet adresi üzerinden yapılıyor.

BURS ÜCRETİ NE KADAR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2021-2022 eğitim öğretim yılında, ortaöğretim öğrencilerine aylık 100, yükseköğretim öğrencilerine aylık 400, yabancı uyruklu öğrencilere ise aylık 600 TL'lik bir burs imkanı tanıyor. KYK'dan burs alan öğrencilere VGM bursu verilmiyor.

VGM BURS BAŞVURUSU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak daha önce de ifade ettiğimiz gibi bursiyer adaylarının her türlü duyuru için kurumun internet sitesini takip etmesi gerekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@