VGM burs sonuçları açıklandı mı? VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine verilen burs için başvurular geçtiğimiz günlerde başladı. İşte sonuçların açıklanacağı tarih...

Gündem 11.11.2021 - 03:19 12.11.2021 - 17:06 Mustafa Çokyaşar

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs sonuçlarının açıklanacağı tarih öğrenciler tarafından merakla bekleniyor. Ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu ise aylık 400,00 TL olarak veriliyor. Peki, VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? VGM burs başvuru sonuç tarihi belli mi?

VGM burs sonuçları henüz açıklanmadı. Geçtiğimiz yıl VGM ortaöğrenim burs başvuru sonuçları 21 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Bu nedenle sonuçların kasımın son hafta açıklanması bekleniyor.

VGM bursu kazanıldığında neler yapılacak?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Öğrenciler ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir banka dekontunu iletmelidirler. Öğrenci adına Vakıf Katılım Bankası'ndan hesap açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıf Katılım Bankası Şubesi yoksa Ziraat Bankası Şube'sinden hesap açtırılabilir.

Vakıf Katılım Bankası'ndan hesap açtıran öğrenciler kamu ortak ATM'lerinden burslarını alabilirler. Vakıf Katılım Bankası tarafından; kart, kart basımı, kart aidatı, ilk veriliş, yenileme, değiştirme, iptal etme ve benzeri hallerde herhangi bir ücret alınmaz; havale, EFT, ATM/BTM cihazları, internet şubesi, çağrı merkezi aracılığı ile havale, bakiye sorma, hesap hareketleri döküm işlemleri otomatik ödeme talimatı, para yatırma, vergi ödemelerinden ücret ve komisyon alınmaz, hesap işletim ücreti veya başka bir ad altında masraf ve ücret talep edilmez, herhangi bir kesinti yapılmaz ve hesap özeti ücreti alınmaz.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, burs ödeme aylarında her ayın 10'una kadar banka hesaplarına ilgili Bölge Müdürlüğü tarafından yatırılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@