Vatandaşa Faizsiz 300 Bin Lira Destek Kredisi! KOSGEB Destek Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

Devlet vatandaşa kredi desteği verirken KOSGEB destekli olarak verilen krediler oldukça dikkat çekiyor. Özellikle son zamanlarda 300 bin lira tamamen faizsiz kredi desteği çok araştırılıyor.

Finans 05.08.2021 - 12:05 05.08.2021 - 12:08 Elif İşçi

Bankalar tarafından vatandaşlara verilen kredi limitleri ve kredi kampanyaları sürekli olarak artıyor. Ancak vatandaşın bankaların kredi kuyruğuna girdikleri süre içerisinde en çok korktukları durum kredi faiz oranları olarak ifade ediliyor. Kredi faiz oranlarının en düşüğünü tercih etmek bir seçenekken, geri ödemeler sırasında zorlanmak istemeyen vatandaş bu süreç içerisinde sıfır faizli kredi kampanyasının olup olmadığını araştırıyor.

Bankalar faizsiz kredi desteği vermemekle birlikte oluşan rekabet nedeniyle en düşük faiz oranlarını sunmak istiyorlar. Günümüzde faizsiz kredi desteği veren tek kurum KOSGEB olarak açıklandı. Bu durumda kafalarda KOSGEB başvurusunun nasıl yapılacağı, kimlere sıfır faizli kredi desteği verileceği ve ödemelerin nasıl yapılacağı yönünde soru işaretleri bulunuyor.

KOSGEB KREDİ DESTEK ÖDEMELERİNİN MİKTARI NE KADAR?

KOSGEB kendi içerisinde farklı kredi limitleri ve destekleri bulunan çeşitli çalışmalar düzenliyor. Verilen toplam kredi destek tutarı 1 milyon liraya kadar çıkıyor. Yüksek tutarlı kredi çekecek olan işletmeler için 300 bin lirası geri ödemesiz kalan 700 bin lirası ise geri ödemeli olarak belirleniyor.

KOSGEB tarafından onay verilen projelerin büyüklüğü, projenin tutarına göre sistem değişiklik gösteriyor. Verilen kredi tutarı projeye göre 1 milyon 500 bin liraya kadar yükseliyor.

KOSGEB FAİZSİZ KREDİ İÇİN HANGİ SEKTÖRLERE DESTEK VERECEK?

6-1

KOSGEB kredisi almanın bazı şartları bulunuyor. KOSGEB kredisi almak için sektörlerin onaylanması gerekiyor. Bu süreçte imalat, hizmet, ticaret, hayvancılık, sağlık, eğitim gibi alanlarda destek verilmektedir.

Seçilen alanın kişinin yetkinliklerine uygun olması, geçmiş bilgi birikim ve tecrübeleri de içerisinde barındırması gerekiyor. Onay alınması halinde anında kredi verilmektedir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@