Van Milli Emlak Müdürlüğü 28 tane araç satacak! Hepsi 100 bin TL altı!

Van Milli Emlak Müdürlüğü 3 arsa ve 28 araç olmak üzere 31 taşınmaz ve taşınır malı ihale yöntemiyle satışa çıkardı İşte satlan modeller ve fiyatları...

İlan 11.11.2021 - 01:49 11.11.2021 - 01:49 Mustafa Çokyaşar

Van Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü internet sitesinden ilan yayımladı. İlana göre 3'ü arsa, 28'i araç olmak üzere 31 taşınmaz ve taşınır mal ihaleyle yöntemiyle satışa çıkalıcak.

24 ve 25 Kasım'da yapılacak ihaleye katılmak için geçici teminat yatırmak gerekiyor. Aşağıdaki tabloda yazılı tarih ve saatlerde Van Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürü odasında (Erenkent Mah. Yeni Toki 1.Cad. No:18 Edremit/ VAN) toplanacak komisyon huzurunda ayrı ayrı ihaleleri yapılacak.

İhaleye katılacaklardan istenilen belgeler şunlar:

  • İhalelerin başlangıç saatine kadar isteklilerin yatıracakları geçici teminat makbuzu veya 2886 sayılı Kanuna göre düzenlenmiş geçici teminat belgesi,
  • Yasal yerleşim yeri sahibi olduğuna ilişkin belge (İdaremizden de temin edilebilir. )
  • Gerçek kişilerin TC kimlik numarasını, tüzel kişilerin de vergi kimlik numarasını gösterir belge.
  • Tebligat için Türkiye' de adresini gösterir yazılı beyanı (örneği İdaremizden temin edilebilir.)
  • Özel hukuk tüzel kişilerinin yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve Sanayi Odasıdan yahut benzeri mesleki kuruluştan, ihalenin yapıldığı yılı içerisinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirküleri veya vekaletnameyi vermeleri gerekmektedir.
     

Van-milli-emlak-100-bin-tl-altı-28-arac-satıyor

Hazine taşınmaz mallarının satışı her türlü vergi, resim ve harçlardan muaf. Ayrıca satış tarihinden itibaren 5 yıl süreyle emlak vergisine tabi olmuyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@