Vakıfbank Bombayı Patlattı! Başvuran Herkese 100 Bin Lira Faizsiz Kredi Müjdesi

Vakıfbank uzun aradan sonra bombayı patlattı. Başvuru yapan herkese 100 bin lira faizsiz kredi müjdesi geldi.

Finans 04.08.2021 - 15:00 04.08.2021 - 15:03 Elif İşçi

Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından birisi olan Vakıfbank yeni kredi destek kampanyasını açıkladı. Vatandaşın her kesiminin yanında olan Vakıfbank bu süreçte pandemiden olumsuz etkilenen esnafın yanında olmayı da ihmal etmedi. Kredi paketleri ile esnafın yanında olduğunu, yeni iş kuran gençlere fırsatlar sunduğunu her fırsatta dile getiren Vakıfbank yeni kredi kampanyası ile uzun zamandır beklenen faizsiz kredi müjdesini verdi. Vakıfbank kimlere faizsiz kredi desteği veriyor?

KAYBOLMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEKLERİ AYAĞA KALDIRIYOR

Vakıfbank yeni kredi destekleri ile birlikte özellikle son yıllarda kaybolmaya yüz tutmuş olan meslekleri yeniden harekete geçirmeyi hedefliyor. Yeniden eski mesleklerin gündeme gelmesi için bu doğrultuda harekete geçecek olan meslekler için esnaf kredi desteği vereceğini açıkladı. Bu sayede eski mesleklerin ortadan kaybolmaması için hem bir teşvik veriliyor hem de ekonomik açıdan esnafın olumsuz etkilenmemesi için destek oluyor.

Vakıfbank yapmış olduğu açıklama ile birlikte esnafa sıfır faizli kredi verdiğini duyurdu. Gelir Vergisi Kanunu 9. Maddesinde belirtilmiş olan meslek gruplarının faizsiz kredi için çok önemli olduğu belirtildi. Unutulmaya yüz tutmuş olan meslekler için kişilerin başvuru yaparken mutlaka ‘Esnaf Vergi Muafiyet’ belgesinin olması gerekiyor. Böylece kolaylıkla faizsiz kredi alınabilecek.

VAKIFBANK GİRİŞİMCİYE FAİZSİZ KREDİYLE DESTEK OLACAK

7

Vakıfbank ile KOSGEB arasında esnaf ve sanatkarlara yönelik olarak kredi destek paketinin hazırlandığı belirlendi. Sıfır faizli olarak verilecek olan kredilerin şartlara uyum sağlayan kişilere verileceği belirtildi. Söz konusu değerlendirme ile birlikte krediye başvuru yapılan tarihten itibaren en az bir yıllık ustalık belgesinin olması gerekiyor.

Daha önce başka kurum ve kuruluşlardan meslekleri ile ilgili destek almış kişilerin Vakıfbank aracılığı ile verecekleri desteklerden yararlanamayacaklarının da altı çizildi.

Genç girişimcilere özel olarak sağlanan faizsiz kredi desteğinden 30 yaşından büyük kişilerin faydalanamayacakları da açıklandı. Genç girişimciler bu noktada sıfır faizli esnaf kredisi alarak hayallerini hayata geçirebilecekler.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@