Vaka sayılarının aksine test sayıları yeterli gelmedi! Sadece mesai saatlerinde test yapılıyor iddiası gündeme damga vurdu!

Son dönemde yeniden artmaya başlayan vaka sayıları ile birlikte pek çok vatandaş yeniden salgın ile mücadele etmeye başladı. Covid-19 vakalarının git gide arttığı bugünlerde bu defa test sayılarında büyük bir sorun yaşandığı belirtildi. İşte detaylar...

Vaka sayılarının aksine test sayıları yeterli gelmedi! Sadece mesai saatlerinde test yapılıyor iddiası gündeme damga vurdu!

Altıncı dalga olarak bilinen bu dönemde covid-19 vakalarında büyük bir artış görüldü. Bu artış ile birlikte pek çok vatandaş yeniden covid-19 ile mücadele etmeye başladı. Durum bu şekilde olunca da hastanelerde test yaptırmak isteyen kişilerin sayısı da bir hayli arttı. Belirtiler ile hastaneye giden kişiler ilk zamanlarda test yapılamadığını dile getirirken, şimdi de covid-19 PCR testinin yalnızca mesait saatleri içerisinde yapıldığı iddia edildi.

Bu iddialar doğrultusunda doğru olup olmadığı tespit edilemeyen bu bilgi Bir Gün gazetesi tarafından araştırıldı. Araştırmaların sonucunda bilgilerin doğru olup olmadığı gidilen bir hastanede çalışan doktor ile yapılan röportaj ile birlikte ortaya çıktı. Peki PCR testi yalnızca mesai saatleri içerisinde mi yapılıyor?

Vaka sayılarının aksine test sayıları yeterli gelmedi! Sadece mesai saatlerinde test yapılıyor iddiası gündeme damga vurdu!

PCR TESTİ YALNIZCA MESAİ SAATLERİ İÇERİSİNDE Mİ YAPILIYOR?

Yapılan habere göre hastaneye gidildiği anda test ile alakalı yapılan bazı uyarılarda "mesai saatleri içerisinde test yapmanın yasak olduğu" belirtildi. Bu açıklama doğrultusunda hastanede çalışan uzman doktor ile birlikte yapılan röportaj sonucunda bu iddialara birinci ağızdan yanıt geldi.

Hastaneye giden gazeteciler PCR testi yaptırmak istedikleri zaman hastaneden aldıkları uyarı testlerin yalnızca saat 08.00 ile 17.00 arasında yapıldığı oldu. Bu nedenle de mesai saatlerinde içerisinde test yapılırken, mesai saatlerinde dışında covid-19 şüphesi ile hastaneye gidilen hastalara yapılmadığı açıklandı.

HAFTASONU TEST YAPILAMIYOR!

Gün geçmiyor ki vaka sayılarının hala artması ile birlikte test yaptırmak isteyen kişilerin sayısı da arttı. Bu nedenle de test sayısına duyulan ihtiyaç bir hayli artmışken bu ihtiyaç doğrultusunda ortaya çıkan sonuçlar da gündem haline geldi.

Merak edilen bir diğer konu ise PCR testlerinin haftasonu yapılıp yapılmadığı oldu. Haftasonu ihtiyaç duyulabilen bu testlerin yalnızca hafta içi mesai saatleri içerisinde yapıldığı ortaya çıktı.