Uzun süredir tartışmaların odağı olan PCR testi zorunluluğu için Eskişehir Valiliği'nden flaş karar!

Yaklaşık 70 bin öğrencinin eğitim gördüğü Eskişehir'de, aşısız ya da eksik aşılılar için okullara ve yurtlara girişte zorunlu tutulan PCR testi iptal edildi.

Eğitim 05.10.2021 - 20:00 05.10.2021 - 20:00 Ali Parim

Yüz yüze eğitimin tekrar başlamasıyla birlikte alınan 'okullara girişte aşısız veya eksik aşılı olanlara PCR testi zorunluluğu kararı' kimilerince doğru bulunurken kimileri ise karara karşı çıktı. Kararla ilgili tartışmalar sürerken Eskişehir Valiliği dikkat çeken bir adım atarak, PCR testi zorunluluğunu kaldırdı. 

Eskişehir Valiliği'nin resmi sitesinde yapılan açıklamada, "Yapılan değerlendirmeler sonucunda; İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun pcr zorunluluğuna ilişkin 27.08.2021 tarihli ve 39 no’lu kararının 7’nci, 9’uncu ve 10’uncu maddelerinin iptaline" karar verildiği duyuruldu. 

Söz konusu kararda; tüm resmi ve özel eğitim kurumlarına girişte 2 doz aşısını yaptırmayan öğrencilerden, velilerden ve yüksek öğretim kurumlarında görevli tüm personelden, resmi-özel farketmeksizin yurtlarda kalan tüm öğrenci ve personellerden PCR testi istenmesinin zorunlu olduğu belirtiliyordu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@