Üsküdar-Çekmeköy metro arızası düzeldi mi, çalışıyor mu, ne zaman açılacak?

İstanbul'da ilk olarak Üsküdar - Çekmeköy sonrasında ise Yenikapı - Atatürk Havalimanı metro hatlarında arıza yaşandı. İstanbullu vatandaşlar sosyal medya platformlarında büyük tepki gösterdi.

Üsküdar-Çekmeköy metro arızası düzeldi mi, çalışıyor mu, ne zaman açılacak?

Son dakikalarda İstanbul metro hatlarında yaşanan sorunlar dikkat çekti. Çok sayıda vatandaşın sabah saatlerinde metro kullanmak istediklerinde karşılaştıkları problemler vatandaşların canını sıktı.

Üsküdar- Çekmeköy Metro Hattında Arıza

İlk olarak sabah çok erken saatlerde yaşanan arıza İstanbul gündemine damga verdi. Güne başlayan ve erken saatte M5 Üsküdar - Çekmeköy metro hattını kullanmak durumunda olan vatandaşlar metroyu arızası nedeniyle kullanmadı. Metronun arızası ile ilgili Metro İstanbul'un sosyal medya hesabından paylaşım yapıldı.

Metro İstanbul'un resmi sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlarda "M5 Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattı'mızda teknik bir arıza nedeniyle seferlerimiz yapılamamaktadır." ifadelerine yer verildi. Aradan biraz zaman geçtikten sonra ise yine Metro İstanbul'un resmi hesabından "Üsküdar ile Çekmeköy arasında ücretsiz İETT otobüsleri ile ring seferleri yapılmaktadır." ifadelerinin yer aldığı bir paylaşım daha yapıldı. Arızalar bir süre sonra giderildi ve metro tekrar kullanıma açıldı.

Metroların bozulmasının ardından çok sayıda vatandaş sosyal medya platformları aracılığı ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Metro İstanbul'a tepkilerini sert bir şekilde gösterdi.

Arızaların giderilmiş ve metronun çalışır hale gelmiş olmasına rağmen vatandaşlar yaşanan aksaklıkların, maddi manevi büyük kayıplara yol açtığını belirtti.