Ünlü Analist İslam Memiş Altın İçin Tarih Verdi! 25 Ocak'a Dikkat! Altında Son Durum Ne?

Dolar ve altın fiyatlarına ilişkin tahminleri ile dikkat çeken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, resmen tarih verdi. İşte altında son durum…

Ünlü Analist İslam Memiş Altın İçin Tarih Verdi! 25 Ocak'a Dikkat! Altında Son Durum Ne?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’in yeni tahminleri bir kere daha gündem oldu. 2022 yılı içinde altın ve doların ne kadar olacağını açıklayan Memiş, geçtiğimiz yıl için gram altının fiyatının 450 TL seviyesinden başlayarak 1.057 TL seviyelerine kadar çıktığını ve yılı 779 TL’den tamamladığının altını çizdi.
Söz konusu kaba hesaplama ile yatırımcısına 2021 yılı için 328 TL yükselişle yüzde 73’e yakın bir getiri sağladığını belirtti. 2022 yılında ise gram altın başta olmak üzere piyasalarda birçok unsurun ne yönde hareket edeceğine dair yeni tahminlerini paylaştı.

Piyasalar 25 Ocak’ta Gelecek Kararlara Odaklandı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, sadece kendisinin değil tüm küresel piyasa oyuncularının da 25 Ocak’ta ABD Merkez Bankası (FED) tarafından açıklanacak yeni kararlarının beklendiği ifade edildi. Şayet karar sonrasında ons atlın fiyatlarından aşağı yönlü bir gidiş olursa dolar/TL’de yeniden bir yükseliş görülebileceği ifade ediliyor. Yine İslam Memiş’e göre, ons altında yukarı yönlü bir gidiş yaşanması halinde dolar ve gram altın fiyatlarının ikisinden birden yukarı yönlü hareket olabileceği belirtildi.

2022 Yılı İçin Gram Altın Tahmini Ne?

Ünlü piyasa uzmanı İslam Memiş, 2022 yılına ilişkin piyasa tahminlerini de paylaştı. Dolar/TL’de yeni rekor beklediğini ifade eden Memiş, ons altının da etkisiyle gram altının fiyatının 1.450 TL seviyesine ulaşacağını düşündüğünü aktardı.

Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Gram altın fiyatlarında hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. 13 Ocak Perşembe itibariyle 789 TL seviyesinden işlem gören gram altın, ons altında yaşanan yükseliş sonrasında fiyatını yükseltmişti.

Çeyrek Altın Kaç TL?

Çeyrek altın ise yine küresel piyasaların etkisiyle yukarı yünlü hareketine devam ediyor. Yüzde 2’nin üzerinde bir değer artışı ile 13 Ocak gününe 1.321 TL seviyesinden başladı. Ons altının 1.826 dolar seviyesine kadar yeniden gelmesinin ardından altın fiyatlarında hafta kapanışına kadar ilerleyişin süreceği düşünülüyor.