Üniversite Bünyesine KPSS'siz Kadrolu Kadın ve Erkek Güvenlik Görevlisi Alınacak

Pamukkale Üniversitesi, KPSS şartı olmaksızın, hem kadın hem de erkek özel güvenlik görevlisi alımı yapıyor. Çalışmaya hak kazanan güvenlik görevlileri, "Sürekli İşçi" statüsünde işe başlayacaklar.

İlan 13.09.2021 - 13:35 13.09.2021 - 15:40

Pamukkale Üniversitesi kadın ve erkek, özel güvenlik görevlisi alımı yapıyor. Üniversitenin sağlık araştırma ve uygulama merkezi ile üniversite hastanelerinde işe başlayacak olan özel güvenlik görevlileri, "Sürekli İşçi" statüsünde çalışacak. Özel güvenlik görevlisi kadrolarına hem lisans hem de önlisans mezunları başvurabilecek.

Pamukkale Üniversitesi açıkladığı ilanda, "Sürekli İşçi" statüsünde çalışmak üzere, 2 kadın, 10 erkek özel güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Hem lisans hem de önlisans mezunlarının başvurabileceği pozisyon için aranan şartları haberimizin detayında bulabilirsiniz.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLABİLMEK İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELER?

Özel Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvuracak adayların, erkeklerde en az 170 cm, kadınlarda ise 163 cm uzunluğunda olması gerekiyor. Adayların, silahlı ya da silahsız Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartına sahip olması istenirken, önlisans ya da lisans mezunu olma şartı aranıyor. 

pamukkale güvenlik görevlisi şartlar-1

Özel Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için, 18 yaşını tamamlamış, 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor. Adayların, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmasının olumlu olması, kamusal haklardan mahrum bulunmaması şartı aranıyor. Adaylarda ayrıca, güvenlik görevlisi olarak çalışmalarına engel teşkil edebilecek vücut ve akıl sağlığı sorunu olmaması gerekiyor.

KURA İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Pamukkale Üniversitesi'ne özel güvenlik görevlisi alımları için başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden gerçekleştirilecek. Daha sonraysa bu başvurular, Pamukkale Üniversitesi'ne gönderilecek. Üniversitede, açık iş ilanı sayısının 4 katı aday için, noter huzurunda kura çekimi yapılacak. 28 Eylül günü yapılacak olan kura çekimleri, üniversitenin internet sitesinden canlı olarak yayınlanacak.

SÖZLÜ SINAV NASIL YAPILACAK?

Kura çekimi sonrası belirlenen adaylar, sözlü sınava tabi tutulacak. Sözlü sınavda adayların, mesleki bilgi ve becerileri, mesleki yetkinlikleri ölçülecek. Sözlü sınavda da başarılı olab adayların isim listesi, üniversitenin internet sitesinden ilan edilecek. 

Atanmaya hak kazanan adaylar, sürekli işçi olarak işe başlayabilecekler. Eğer sözlü sınavda başarılı olmasına rağmen işe başlamayan ya da 2 aylık deneme süresinde işten ayrılan adaylar olursa, yedek adaylar onların yerine işe başlayabilecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@