Ümit Özdağ'a bir engelde Sakarya'dan geldi! Zafer Partisi'nin önündeki engeller çığ gibi büyüyor!

Ümit Özdağ, bugün Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde gerçekleştireceği kongresine engel çıktı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen kongre alanına giriş kapatıldı.

Ümit Özdağ'a bir engelde Sakarya'dan geldi! Zafer Partisi'nin önündeki engeller çığ gibi büyüyor!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün ilk kongresini gerçekleştireceği destekçileri ve ekibiyle beraber gittiği Sakarya'da beklenmedik bir gelişme ile karşı karşıya kaldı. Önceden belirlediği, karşılıklı iletişim halinde olduğu ve kongrenin olabilmesi için bütün şartları yerine getirmesine rağmen bir gün önceden Adapazarı Belediyesi tarafından önüne bir engel çıktı. Özdağ, Hatay'dan sonra Sakarya'da karşılaştığı ikinci engel karşısında basın mensupları ile birlikte kamuoyuna bilgilendirmelerde bulundu.

Önümüzdeki sene olacak seçimlere katılabilmesi için tamamlaması gereken il kongrelerine başlayan Özdağ, Sakarya'da beklenmedik bir gelişme ile karşılaştı. Özdağ açıklamalarında, ''Zafer Partisi'ne karşı sistemli bir saldırı var. Önce Suriyelilerin gitmesi için başlattığımız imza kampanyamız engellendi, sonra medya ambargosu başlatıldı, Hatay'a girişimize izin verilmedi. Şimdi de seçime katılmak için tamamlamamız gereken il kongrelerimi engelleniyor!'' dedi.

Sakarya'da kongre yapılmasına karşı çıkılması üzerine ve belirlenen alanda güvenlik güçlerinin Özdağ ve ekibinin girişine engel koyulmasıyla birlikte kongreyi gerçekleştirmediğini belirtti. Sosyal medyada destekçilerini haberdar etmek amacıyla basın mensupları ile birlikte bir araya geldi. Özdağ'ın tepkileri çığ gibi büyüdü. Özdağ açıklamalarında, ''Değerli basın mensupları, Zafer Partisi bugün Sakarya'da ilk kongresini yapmaya hazırlanıyordu. Güzel de bir hazırlık gerçekletirmiştik. Ve Adapazarı Belediyesi tahsis ettiği kongremizi yapacağımız salonu son anda iptal etti. Buradan Adapazarı Belediye Başkanına sitemlerimiz, üzüntülerimiz ifade etmek istiyoruz. Zafer Partisi Türkiye'de yasalara göre kurulmuş. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde temsil edilen. Türk siyasetinin en önemli merkez taşlarından bir tanesi olan siyasi partidir. Bu siyasi parti bütün Türkiye'de olduğu gibi Sakarya'da da çok seçkin kadrolar tarafından temsil edilmektedir. Bize bahanelerle hava sistemi bozuldu, su sistemi bozuldu şeklinde kongremimizden bir gün önce salon iptal ederseniz bunun siyasi bir taciz olduğunu biz anlarız. Ve bunun demokratik bir yaklaşım olmadığını da anlarız. Sayın Başkan'a kamu görevi yaptığını hatırlatırız. Siz bütün Adapzarlı'ların mı yoksa size oy verenlerin mi Belediye başkanısınız ona karar verin.'' ifadelerini kullanarak halka açık dille tepkilerini anlatarak gelişmeleri aydınlığa kavuşturdu.