Uluslararası Seul Drama Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu Dalında Ebru Şahin Aday Gösterildi!

Bugün Türkiye'yi gururlandıran bir gelişme yaşandı. Uluslararası drama ödülleri arasında en iyi kadın oyuncu dalında başarılı oyuncu Ebru Şahin'e büyük gurur. Uluslararası Seul Drama Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu Dalında Ebru Şahin Aday Gösterildi!

Uluslararası Seul Drama Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu Dalında Ebru Şahin Aday Gösterildi!

Uluslararası Seul Drama Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu Dalında Ebru Şahin Aday Gösterildi! Bugün Türkiye'yi gururlandıran bir gelişme yaşandı. Uluslararası drama ödülleri arasında en iyi kadın oyuncu dalında başarılı oyuncu Ebru Şahin'e büyük gurur. Gelen son dakika gelişmelerine göre başarılı ve güzel oyuncu Ebru Şahin Uluslararası Seoul Drama Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu dalında aday olarak gösterildi.

Seul Drama Ödülleri Nedir?

Seul Uluslararası Drama Ödülleri, Güney Kore'nin başkenti Seul'de düzenlenen televizyon ödülleri organizasyonudur.

Ebru Şahin kimdir?

Uluslararası Seul Drama Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu Dalında Ebru Şahin Aday Gösterildi!

18 Mayıs 1994 tarihinde İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden mezun olduktan sonra oyunculuk eğitimi aldı. İlk kez 2016 yılında Kan Parası filminde rol aldı. 2016-2017 yılları arasında İstanbullu Gelin, 2018 yılında ise Yasak Elma adlı dizilerde yer aldı. Asıl tanınırlığını 2019 yılında yayın hayatına başlayan Hercai adlı dizide canlandırdığı Reyyan karakteri ile elde etti. 2020 yılında düzenlenen 46. Altın Kelebek Ödül Töreninde En İyi Kadın Oyuncu ve Yıldızı Parlayanlar ödüllerinin sahibi oldu. Şuursuz Aşk filminde başrolü İsmail Hacıoğlu ile paylaştı. Günümüzde ise 2021 yılından beri atv ekranlarında yayınlanan Destan adlı dizide Akkız karakterine hayat vermektedir.

1 Temmuz 2022 tarihinde basketbolcu Cedi Osman ile Makedonya'da evlenmiştir.

Ebru Şahin'in rol aldığı dizi/filmler

  • 2017 - Savaşçı
  • 2017 - Babam
  • 2017-2018 - İstanbullu Gelin
  • 2018 - Yasak Elma
  • 2019-2021 - Hercai
  • 2021 - Destan