Ücretli öğretmen usta öğretici 2022 2023 ödenekleri! Erdoğan'ın açıkladığı 30 40 saatlik ek ders ücreti zam tablosu

Cumhubaşkanı Erdoğan'ın konuşması ve kabine kararlarına göre ücretli öğretmenlere ilave ek ders ödemelerinde rakamlar yenilendi. Peki ücretli öğretmenler ne kadar ödeme alacaklar?

Ücretli öğretmen usta öğretici 2022 2023 ödenekleri! Erdoğan'ın açıkladığı 30 40 saatlik ek ders ücreti zam tablosu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Temmuz 2022 dönemi kabine kararlarını açıkladı.

Ekonomiden güvenliğe çok sayıda alanda önemli kararların açıklandığı kabinede vatandaşlara farklı müjdeler verildi. KYK öğrenim kredilerinden maaş zammına ilişkin çok önemli ifadelerin yer aldığı Erdoğan'ın konuşmasında ücretli öğretmenler için de açıklamalar yer aldı.

Ücretli öğretmenlerin 2022 2023 eğitim öğretim yılında ne kadar ödeme alacaklarına ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan 30 saat ve 400 saat üzerinden hesaplamaları paylaştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN MAAŞ EK ÖDEME AÇIKLAMASI

Kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan ücretli öğretmenlere verilen müjde ile ilgili şu ifadeleri kullandı.

“Bir müjde de ücretli çalışan öğretmenlerimize ve usta öğreticilerimize vermek istiyorum” diyerek şu açıklamaları yaptı: “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığı görev yapan öğretmenlere ve usta öğreticiler ile Kuran kurslarında görevlendirilen öğreticilere her beş ders için ilave bir saat ek ders ödemesi yapacağız."

Ne Kadar Ödeme Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ücretli öğretmenlere ne kadar ödeme yapılacağı hakkında ise 30 saat ve 40 saat üzerinden açıklamada bulundu. Yapılan artış tutarlarını da oranları ile açıklayan Erdoğan ödenecek rakamlara dair örnek verdi.

Kabine konuşmasında ücretli öğretmenlerin maaşları hakkında "Bu düzenlemenin ardından haftada 30 saat derse giren öğretmenin, usta öğreticinin alacağı ücret 3 bin 400 liradan yüzde 68 artışla 5 bin 740 liraya yükselmektedir. Bu usta öğreticilerimizin 40 saat üzerinden alacakları ücretle 4 bin 500 liradan yüzde 64 artışla 7 bin 400 liraya çıkmaktadır." ifadeleri yer aldı.

USTA ÖĞRETİCİ ÖDEMELERİ

Usta öğretici 30 saate girmesi durumunda yüzde 68 oranında daha yüksek ödeme ile 5.750 TL alacak.

Usta öğretici 40 saate girmesi durumunda yüzde 64 oranında daha yüksek ödeme ile 7.400 TL alacak.