Türkiye'nin Konuştuğu Tarih Hocası Ramazan Yetgin'den KPSS Tepkisi Geldi! Ramazan Yetgin Kimdir, Kaç Yaşında, Ne İş Yapıyor?

Geçtiğimiz pazar KPSS sınavına giren milyonlarca kişi sosyal medya paylaşımlarına devam ederken KPSS hakkında bir yorumda Ramazan Yetgin'den geldi. KPSS sınav sorularının daha önce bir yayınevine ait denemede çıktığı iddiaları gündemi karıştırırken sosyal medyada çok konuşulan isimlerden birisi de Ramazan Yetgin oldu. Peki Ramazan Yetgin Kimdir, Kaç Yaşında, Ne İş Yapıyor?

Türkiye'nin Konuştuğu Tarih Hocası Ramazan Yetgin'den KPSS Tepkisi Geldi! Ramazan Yetgin Kimdir, Kaç Yaşında, Ne İş Yapıyor?

Geçtiğimiz pazar KPSS sınavına giren milyonlarca kişi ortaya atılan iddialar ile ilgili sosyal medya paylaşımlarına devam ederken KPSS sınav sorularının daha önce bir yayınevine ait denemede çıktığı iddialarına Ramazan Yetgin'den de açıklama geldi. Sosyal medya hesabından bu iddialar ile ilgili paylaşımlarda bulunan Ramazan Yetgin Twitter'da gündem oldu. Peki Ramazan Yetgin kimdir?

KPSS sınav sorularının daha önce bir denemede çıktığı iddialarıyla ilgili paylaşımlar sosyal medyada devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile bugün ÖSYM Başkanı değiştirilmiş ve Halis Aygün yerine Bayram Ali Ersoy gelmişti. KPSS sınavına yönelik incelemeler devam ederken sınava dair bir isyanda Ramazan Yetgin'den geldi.

Ramazan Yetgin Kimdir?

KPSS sınav tarihini ve son iddiaları sosyal medyadan eleştiren ve canlı yayında sınava yönelik düşüncelerini paylaşan Ramazan Yetgin Twitter gündemine oturdu. Ramazan Yetgin'in kim olduğu oldukça merak edilirklen Twitter'da pek çok kişi 'KPSS'ye girenlerin hakkını ödeyemeyeceği' adam olarak nitelendirildi.

Çarpıcı yorumları ve sınavlara dair tespitleriyle sık sık gündeme gelen Ramazan Yetgin Twitter'da gündem oldu. Özellikle de KPSS'ye giren milyonlarca kişinin teşekkür ettiği Ramazan Yetgin'in kim olduğu, iş ve kariyer hayatı oldukça merak edildi. 1982 Yılında Mersin'in Silifke ilçesinde dünyaya gelen Ramazan Yetgin ilkokul birinci sınıfı Silifke'de tamamladıktan sonra Ankara'ya ailesiyle yerleşti.

Ankara'ya yerleşmesinin ardından ilköğretimi Yenimahalle'de, ortaöğretimi Siteler'de tamamlayan Ramazan Yetgin 2001 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tarih bölümünü kazandı. 2005 Yılında eğitimini bitiren Ramazan Yetgin askerliğini de yaptıktan sonra dershanelerde eğitim vermeye başladı. ÖSS dershanesinde tarih öğretmenliği yapan Ramazan Yetgin sonrasında KPSS'ye yönelik eğitim vermeye dveam etti. Sosyal platformlar üzerinden KPSS'ye girecek öğrencilere konu anlatımı yapan ve ders veren Ramazan Yetgin bu alanda eğitim vermeye devam ediyor.