Türk-İş Genel Başkanı Atalay'dan asgari ücret ile ilgili yeni öneri geldi

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret belirleme komisyonunun bir an önce toplanması gerektiğini söyledi. Atalay ayrıca bu sene toplumu tebessüm ettirecek bir asgari ücretin altına imza atmayı arzu ettiklerini dile getirdi.

Gündem 09.11.2021 - 19:37 09.11.2021 - 19:37 Mustafa Çokyaşar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü Asma Dilaver İşletmesi'nde maden işçileriyle bir araya gelen  Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret ile ilgili görüşlerini dile getiren bir açıklama yaptı. Atalay, bu sene toplumu tebessüm ettirecek bir asgari ücretin altına imza atmayı arzu ettiklerini söyledi..

Atalay, "Türk-İş olarak 5 kere mutabakata imza attık. Bu sene inşallah toplumu tebessüm ettirecek bir asgari ücret olur da onun altına imza atmayı arzu ediyoruz. Bu sene alım gücünün düştüğü, fiyatların arttığı bir ortamdayız. Türkiye'nin, asgari ücretlinin iyi bir asgari ücrete ihtiyacı var. Onun için Cumhurbaşkanımız, Hazine ve Maliye Bakanımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, toplumun memnun olacağı, razı geleceğimiz bir ücret getirirler de altına imza atarız." diyerek bu sene için yüksek bir zam beklediklerini belirtti.

Atalay bir arzusunun daha olduğunu söyledi. Asgari ücret görüşmelerine aralık ayının başında başlandığını, sonunda ise sonlandırıldığını hatırlatan Atalay, "Toplumu bir ay germenin anlamı yok. Aralık ayının ilk 10 gününde komisyonları toplayalım, işçi ne alacağını bilsin, iş veren ne vereceğini bilsin." dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@