TÜBİTAK Memur alımları sona eriyor! 70 kişilik kadro, KPSS şartı yok!

Devlete bağlı kurum ve kuruluşların alımları devam ediyor. Memur olarak çalışmak isteyen vatandaşlar için 18 Temmuz tarihinde yayımlanan TÜBİTAK KPSS'siz personel alım ilanları için son günler geldi. Detaylar haberin devamında...

TÜBİTAK Memur alımları sona eriyor! 70 kişilik kadro, KPSS şartı yok!

TÜBİTAK tarafından geçtiğimiz Temmuz ayının 18'inde yayımlanan KPSS şartı olmaksızın 70 kişilik kadro ile memur alım ilanı için son günlere girildi. Çok sayıda vatandaşın başvuru yaptığı ve halen daha başvuruların açık olduğu memur alım ilanları kapsamında vatandaşların KPSS şartı gözetilmeksizin memur olarak işe alınacağı duyurulmuştu.

18 Temmuz 2022 tarihinde ilan edilen memur alımı için artık başvurularda son günler geldi. Pek çok vatandaşın merakla takip ettiği memur alım ilanı için son günlerin kalması ile iş arayan vatandaşlar için hatırlatma zamanı geldi.

Devlette ya da devlete bağlı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen vatandaşlar tarafından sürekli olarak kemu personeli, sözleşmeli personel ve memur alım ilanları yayınlanıyor. Ancak vatandaşların pek çoğu bu ilanlardan haberdar olamıyor. Arama motorlarında ya da sosyal medya platformlarında iş arayan ve sıklıkla aratan vatandaşların bir kısmı ise başvuru tarihlerinin açılmasını bekliyor ve başvuru yapmayı unutuyor.

Bu bağlamda TÜBİTAK tarafından açılmış olan; 70 kişilik kadroda, farklı iş kollarından gerçekleştirilecek olan memur alımlarında KPSS şartı gözetilmeyen ilanı Kamu Gündemi'nde paylaşılıyor. TÜBİTAK'ın geçtiğimiz Temmuz ayının 18'inci gününde çıktığı memur alım ilanı kapsamında başvuru yapan adayların KPSS şartı olmaksızın memuriyet hayatına başlayabilmeleri mümkün kılınıyor.

TÜBİTAK KPSS'SİZ MEMUR ALIM KONTENJANLARI

TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilecek olan memur alımları kapsamında vatandaşların toplamda 5 farklı kadroda istihdam edilmeleri sağlanıyor. Bu kadrolar ve kontenjanları ise şu şekilde;

  • 4 Avukat
  • 5 Uzman
  • 36 Bilimsel Programlar Uzman yardımcısı
  • 8 Bilimsel Programlar Uzmanı
  • 17 uzman Yardımcısı

TÜBİTAK Memur alımları sona eriyor! 70 kişilik kadro, KPSS şartı yok!TÜBİTAK Memur alımları sona eriyor! 70 kişilik kadro, KPSS şartı yok!TÜBİTAK Memur alımları sona eriyor! 70 kişilik kadro, KPSS şartı yok!TÜBİTAK Memur alımları sona eriyor! 70 kişilik kadro, KPSS şartı yok!TÜBİTAK Memur alımları sona eriyor! 70 kişilik kadro, KPSS şartı yok!TÜBİTAK Memur alımları sona eriyor! 70 kişilik kadro, KPSS şartı yok!

TÜBİTAK KPSS'SİZ MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

TÜBİTAK tarafından Temmuz 18'de vatandaşların bilgisine sunulan memur alım ilanları kapsamında vatandaşlardan KPSS şartı istenmeyecek. Öte yandan adaylardan başvuru yapabilmeleri için genel şartlar talep edilecek. Bu şartlar;

  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Yabancı Dil Sınavından İngilizce dilinden puan almış olmak,
  • Lisans seviyesinde mezun olmuş olmak

şeklinde sıralanıyor.

Bu şartları yerine getirebilen adaylar 8 Ağustos 2022 tarihine kadar başvurularını TÜBİTAK Kariyer kapısı üzerinden gerçekleştirebilecekler.