TOKİ Açıkladı! Konya Selçuklu Ardıçlı İlçesi Kura Sonuçları Canlı Yayında Yayınlandı...

Konya'nın Selçuklu ilçesi Ardıçlı mahallesi içerisinde bir süredir devam eden TOKİ projesine ait kura sonuçları bugün düzenlenen canlı yayın ile birlikte açıklandı.

Finans 05.08.2021 - 15:00 05.08.2021 - 15:03 Elif İşçi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen TOKİ projeleri için gözler bugün Konya’nın Selçuklu ilçesinde yapılan projeye kilitlendi. Ardıçlı mahallesi için yapılan projenin bir süredir gerçekleştirilmesi beklenen kura çekiliş işlemleri tamamlandı. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından sonuçlar bekleyen vatandaşlar ile paylaşıldı. Kura çekiliş sistemi canlı yayında tamamlandı. Konu hakkında daha detaylı bilgiler ve kura çekiliş sonuçları listeler halinde TOKİ’nin internet adresi üzerinde yayınlandı.

KONYA’DA TOKİ HANGİ TİP DAİRELER YAPTI?

TOKİ tarafından hayata geçirilen, Konya’nın Selçuklu ilçesi Ardıçlı mahallesi üzerindeki projesinde konutların tek tip daireden oluşmadığı, dar gelirli aileler için kendi bütçelerine uygun olarak farklı konut tiplerini seçebilmeleri adına tercih hakkı sunulduğu belirlendi.

TOKİ konut projesi içerisinde daha geniş aileler için 3+1 ve daha küçük aileler için 2+1 konut projeleri yer alıyor.

TOKİ KONUT SAHİBİ NASIL OLUNUR?

10

TOKİ konut projelerinin arka arkaya yapılmasının ardından dar gelirli aileler için nasıl konut sahibi olabilecekleri tartışılmaya başlandı. Sistem üzerinden ev sahibi olmak adına ev bedelinin yüzde 10’luk kısmının peşinat olarak yatırılması gerekmektedir. Kalan kısım ise ödeme gücüne bağlı olarak 180 ay ya da 240 ay vadeli olarak eşit taksitlerle aylık olarak ödenebilir.

TOKİ. İle ev sahibi olmak için gelir sınırlaması bulunurken daha önce ev almış vatandaşların da kesinlikle yararlanamayacakları belirlendi.  

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ CANLI YAYINDA YAPILDI

Bugün Konya Selçuklu Ardıçlı mahallesi TOKİ çekilişi canlı yayında kura ile gerçekleştirildi. Noter huzurunda gerçekleştirilen bu sistem ile birlikte pek çok kişi ismini canlı yayında görme fırsatı buldu. Kaçıranlar ve isim listesini yeniden incelemek isteyenler için ise resmi internet adresi üzerinden kura çekiliş sonuçları isim listesi olarak yayınlanacaktır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@