TOGG açıkladı: Yeni bir yerli araba modeli geliyor!

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı'nda (IAEC) yeni bir model üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Finans 12.11.2021 - 19:44 12.11.2021 - 19:44 Mustafa Çokyaşar

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı'nda (IAEC) merak edilen sorulara cevap verdi. Karakaş, C segment sedanla ilgili çalışmalara başladıklarını açıklayarak yeni bir yerli arabanın geleceğini müjdeledi. 

Karakaş, TOGG ekibiyle ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Personel ihtiyacının öncelikli olarak ülkemizden kişilerle giderildiğini ancak yetkinlik konusunda sorun yaşandığında ise yurt dışından ekip getirildiğini söyledi.  Ardından ise "Sadece Türkiye'den değil, sadece otomobil dünyasından, otomotiv dünyasından değil, yurt dışından ve farklı alanlardan ki özellikle altını çizmek istediğim savunma sanayi tecrübesi olan arkadaşlardan oluşturduğumuz ekibimiz var. Temelinde bizim için önemli olduğunu düşündüğümüz birkaç noktaya değinmek istiyorum. Her şeyden önce biz işinin ehlinin olmasının yanında gerçek anlamda küresel tecrübenin de önemine inandığımız için uluslararası tecrübelere sahip arkadaşlarımız var. "  TOGG ekibinin profesyonelliğinden bahsetti.

Çalışanlarımızın yüzde 24’nün şu an kadınlardan oluştuğunu belirten TOGG yöneticisi, bu oranı yüzde 30 civarına çıkarmayı planladıklarını belirtti. Daha sonra ise "Bunun yanında yüzde 44’ün üzerinde master ve doktora derecesi olan arkadaşlarımız var. Övündüğümüz konulardan bir tanesi de yurt dışından 27 çalışanımızı, arkadaşımızı ülkemize geri kazandırabildik. Bunun yanında bizimle beraber, bizim için çalışan ve dışarıdan hizmet olarak aldığımız 250'ye yakın mühendis de projelerimizde bize destek veriyor." ifadelerine yer verdi.

TOGG'da şu an yapılan çalışmalar hakkında da bilgilendiren Karakaş, 2023 ilk çeyreğinde de C segmentteki SUV aracın piyasaya sürüleceğini söyledi. Başarılı olabilmek için, orta-uzun vadede birden fazla modelimizin olması gerektiğini vurgulayan yönetici, "İdeali 4 ile 6 civarındadır, yeni bir oyuncu olarak biz beş tane model belirledik kendimize ve bunların üzerinde de adım adım uygulamalarımız olacak. Hatta şimdiden C segmentindeki Sedan'ımızın çalışmalarının da başladığından bahsedebilirim. Başarının sürdürülebilir olması için ihracat yeteneğinin, yani rekabet yeteneğinin olabilmesi lazım. O nedenle de önce ülkemizde 18 ay kadar kalarak ve oradaki başarımızı vurgulayarak yurt dışına açılmak istiyoruz" diyerek C segmentindeki Sedan müjdesini de vermiş oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@