TOGG'a dev şirketten sürpriz teklif! Üretime ortak olmak istiyor

Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden olan Gedik Holding, TOGG'a üretimde yardım etmek istiyor. Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, TOGG'un parçalarını dökümhane tesislerinde üretebileceklerini açıkladı.

Finans 18.11.2021 - 03:21 18.11.2021 - 03:21 Mustafa Çokyaşar

Gedik Holding, kurucusu Halil Kaya Gedik'in etkin rol aldığı Türkiye'nin yerli otomobil serüvenine katkı sağlamak için döküm ve kaynak deneyimini TOGG ile paylaşmak istiyor.

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın 30 Ekim'de fabrikayı ziyaret ettiğini söyledi. Burada Bakan Varank'a TOGG'un parçalarının üretimi için dökümhanelerini gezdirdiğini belirten Gedik,  Varank'ın fabrikanın parça üretimi için çok uygun olduğunu söylediğini aktardı.

Babasının "Devrim" arabalarıyla başlayan hikayesinin yarım kaldığını dile getiren Gedik, zaten birçok otomobil parçasını tesislerinde ürettiklerini söylerek, TOGG'un da bunlardan bir tanesi olmasını arzu ettiklerini belirtti. Gedik, "Dökümhanemiz buna çok uygun, çünkü hem boyut hem gelen parçanın butik üretim şekliyle çok esnek üretim şeklimiz var. Buna yönelik TOGG parçaları ya da herhangi bir otomotiv sektöründen gelen parça taleplerine her zaman açığız" diyerek TOGG'a kapılarını açtı. TOGG'un bu teklife vereceği cevap bilinmiyor ancak Bakan Varank'ın olumlu bakması TOGG'un da bu teklifi kabul edeceği düşüncesini kuvvetlendiriyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@