Ticaret Bakanlığı'na Muhafaza Memuru Alımı için Sınav Düzenlenecek! İşte Şartlar

Ticaret Bakanlığı 750 sözleşmeli muhafaza memuru alımı yapacak. Bakanlık alımlar için sınav düzenleyecek başvurular ise KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Ticaret Bakanlığı'nın 2021 sözleşmeli memur alım ilanı yayımlandı. Bakanlığı hem kendi sitesinden hemde Resmi Gazete üzerinden yayımladığı bir duyuru ile personel alımı yapacağını ilan ederken kadro sayısını 750 olarak bildirdi. 

750 kişilik memur alım ilanına başvuru yapacaklar için Ticaret Bakanlığı, sağlanması gereken şartları ve sınav başvuru sürecinde bilinmesi gerekenleri açıkladı. 

MEMUR ALIMI YAPILACAK

Ticaret Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek memur alımları tek bir kadroda olacak. Bakanlık sözleşmeli muhafaza memuru alımı yapacak. Alımlar için adaylar öncelikle başvuru aşamasını tamamlayacaklar daha sonra sınav aşaması başlayacak. Ardından ise işe alım süreci tamamlanacak. Ticaret Bakanlığı'nda memur olmak isteyenler için ilan edilen listede alımların illere göre yapılacağı bildirildi. 

Bu kapsamda adaylar sınav başvuru aşamasında hangi şehirde çalışmak istiyorlarsa o şehirleri bildirecekler. Ticaret Bakanlığı'nın 750 memur alım ilanında personel istihdam edilecek şehirler "Ağrı, Antalya, Ardahan, Artcin, Edirne, Gaziantep, Giresun, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Van ve Zonguldak" yer alıyor. 

memur

ADAYLARIN SINAVA KATILMAK İÇİN SAĞLAMALARI GEREKEN ŞARTLAR

Ticaret Bakanlığı memur alımları için başvuru yapacak olan adayların başvurularının kabul edilmesi için aşağıda yer alan koşullara haiz olmaları gerektiğini duyurdu. Başvuru şartları kılavuzda şu maddeler ile duyuruldu. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak. Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarı ile otuz yaşını doldurmamış olmak (01.01.1991) ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.). ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak. Erkeklerde en az 172 cm, kadınlarda ise en az 165 cm boyunda olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını sağlık raporu ile belgelemek. 

Bu şartların dışında adayların ayrıca en az ört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret, finans ve bankacılık, gümrük işletme bölümlerinden mezun olmaları gerektiği duyuruldu. 

BAŞVURULAR AĞUSTOS'TA BAŞLAYACAK

Söz konusu memur alımları için başvuru işlemleri Ağustos ayında başlayacak. Başvuru işlemleri 9 Ağustos ile 18 Ağustos tarihleri arasında Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr aracılığıyla tamamlanacak. 

HABERİ PAYLAŞ: