Merakla Beklenen Türkiye’deki Bilgisayar Pazarı Lideri Açıklandı? Hangi Şirket Liste Başında? 

Türkiye’nin teknoloji gündemine bu kez Lenovo damga vurdu! 2021 yılına ait rekor bir başarıyı kayda geçiren marka, bilgisayar pazarının lideri olarak ismini listelere yazdırdı.

Merakla Beklenen Türkiye’deki Bilgisayar Pazarı Lideri Açıklandı? Hangi Şirket Liste Başında? 

Açıklanan IDC sonuçlarına göre, senenin son çeyreğini %25,8 ve bütün sene genelinde ise %25,4 ile kapatarak bu senenin ulaşılan noktasında, bilgisayar pazarının lideri Lenovo oldu. 2020 senesinde PC pazarında en yüksek Pazar payına sahip olarak yer alan marka, aynı başarısını 2021 sahnesine de kazıdı.

Lenovo Başarısı!

Lenovo toplam bilgisayar pazarında %25,4, toplam kurumsal PC pazarında ise %35,7 oranlar ile liderliğe ulaştı. Aynı zamanda KOBİ PC piyasasında sahip olduğu % 45,2 ve toplam tüketici piyasasında elde ettiği %17,8’lik oranlar ile bu alanlarda da liderliğe ulaştı. Marka masaüstü bilgisayar piyasasında ise %29,2’lik payın sahibi oldu. Marka ürünlerine olan Türk alıcı talebi ise oldukça yüksek.

Tüm segmentler ele alındığında globalde ve yerli alanda yakaladığı başarı ile öne çıkan Lenovo, Türkiye’de 2020 senesinde sahip olduğu Pazar liderliğini istikrarlı şekilde sürdürmeye devam ediyor. Tüm teknoloji şirketleri tarafından açıklaması merak ile beklenen listelerden gelen bu sonuç ise beklentileri karşıladığı. 2 senedir yaptığı yatırımlar ve fiyat değerlerinden model seçeneklerine kadar Türk tüketicilere hitap eden tasarımlar ile yine liderlik Lenovo cephesine gitti.

Pozitif İlerleme Deva Ediyor!

Şirket globalde yapısal dönüşüm faaliyetlerinin önemi katkısı ile finansal neticelerde üst üste iki çeyrekte de rekor elde etmeyi başardı. Şirketin sahip olduğu yenilikçi ve zengin portföy sayesinde liderlik korunurken, evden çalışma ve eğitim tercihlerinin artışı ile satışlara olan ilgi de büyüdü. Hem artan talep hem de şirketin gerçekleştirdiği doğru yatırımlar ardından başarı sağlandığı açıklandı.

Lenovo dünya genelinde 30’dan fazla üretim tesisi ile faaliyet gösteriyor. 180 üstünde pazarda yer alan marka, 2021’ de genel görünümünü pozitif yönde ilerleyemeye devam ediyor. Evde eğitim ve oyun oynama normlarının etkisi ile Pazar payını daha genişleteceği düşünülen marka, uzun vadeli be sürdürülebilir bir başarıyı yakaladı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@