Instagram Ticari Hesap Nasıl Açılır 2021?

Uluslararası alanda pek çok platformda reklam amaçlı olarak kullanılan Instagram firmalara bu alanda oldukça büyük fayda sağlayan platformlardan bir tanesidir. Oldukça basit olarak tasarlanmış Instagram arayüzü ile ücretsiz bir işletme profili oluşturmak bu sayede içerikler hazırlamak ve Instagram'ı kullanarak işletmenizi büyütmek fazlasıyla kolaydır.

Instagram Ticari Hesap Nasıl Açılır 2021?

Uluslararası alanda pek çok platformda reklam amaçlı olarak kullanılan Instagram firmalara bu alanda oldukça büyük fayda sağlayan platformlardan bir tanesidir. Oldukça basit olarak tasarlanmış Instagram arayüzü ile ücretsiz bir işletme profili oluşturmak bu sayede içerikler hazırlamak ve Instagram'ı kullanarak işletmenizi büyütmek fazlasıyla kolaydır.

Instagram, yeni kullanmaya başlayan kişiler için dahi oldukça kolay olan bu sistem sayesinde işletmenizi küresel boyutta büyütebilir. Instagram sayesinde reklamlar için yüksek ücretler vermek yerine Instagram üzerinden milyonlarca kişiye anında ve daha etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ticari Hesaplar İçin Neden Instagram Kullanılmalıdır

Ticari hesaplar için Instagram kullanımı, işletme sahiplerini reklama daha yüksek miktarlarda para ödemekten kurtaran en önemli seçeneklerden bir tanesidir. Kısa sürede milyonlara ulaşmayı sağlayan Instagram sayesinde dünya üzerinde yer alan pek çok kişinin her gün aktif olarak kullanmış olduğu bir alanda ücretsiz bir şekilde reklam yapma olanağına sahip olursunuz. Bu bağlamda bakıldığında milyonlarca lira harcanarak sahip olacağınız sadece tek bir afiş veya bir reklam filmine para harcamaktan kurtulursunuz. Aynı zamanda daha geniş bir hedef kitlesine de ulaşmış olursunuz. Bunun yanı sıra dünyada Instagram kullanıcılarının pek çoğu Instagram uygulamasına ilham almaya ya da önemsedikleri şeyleri yeniden keşfetmeye gelmektedirler.

Buna göre Instagram yüzdelerine bakıldığında kullanıcıların yüzde altmışı Instagram'da yeni ürünler keşfettiklerini söylemektedirler. 200 milyondan fazla insan her gün Instagram sayfasını takip etmektedir. İnsanların yüzde sekseni günlük vakitlerinin pek çoğunu Instagram'da yer alan videoları izleyerek geçirmektedir. Bunun yanı sıra Instagram reklamlarında en çok kullanılan hikayelerin ise dünya üzerinde izlenme oranı neredeyse %100 ‘dür. Hem oldukça ekonomik hem de oldukça geniş kitlelere hitap eden Instagram uygulaması üzerinden ticari hesap açmak reklamlarınızı daha ucuza mal etmenizi sağlayacak en önemli adımlardan bir tanesidir. Bu sayede hem reklam için harcayacağınız ücretlerden kurtulur hem de daha geniş kitlelere daha kolay bir şekilde ulaşmış olursunuz.

Instagram Ticari Hesabı Nasıl Açılır

Instagram ticari hesap açmak için yapmanız gereken tek şey uygulamayı cep telefonunuza ya da akıllı cihazlarınıza indirmektir. İnsanlara şirketinizin ürünlerini ya da sunmuş olduğunuz hizmetleri yahut hizmet alanında vermiş olduğunuz işletme bilgilerinizi göstermek için işletme hesabını doğrudan açmak yapılacak olan en önemli adımlardan bir tanesidir.

Buna göre Instagram ticari hesabı açmak isteyen kişiler aşağıdaki yönergeleri takip eder;

  • İlk adımda uygulamayı indirmek gerekmektedir,
  • Instagram uygulamasını iPhone'lar için App Store'dan Android için Google Play mağazalarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Aynı zamanda Windows Phone için Windows 10 Store'dan indirmek de mümkündür.
  • Uygulamayı yükledikten sonra Instagram'ı açmak için cep telefonunuzda ya da akıllı cihazlarınızda uygulama üzerine dokunarak uygulamanın giriş ara yüzünü açabilirsiniz,
  • Sonrasında sistem üzerinde karşınıza çıkacak olan kaydol kısmında yer alan bölüme elektronik posta adresinizi girerek ileri kısmına dokunursunuz,
  • Instagram'a kaydolmak için Facebook adresinizi de kullanmanız mümkündür,
  • Sistem üzerinde hesabınızı işletme hesabına çevirmek için uygulamada ayarları bulduktan sonra en aşağı kısımda yer alan ticari hesaba geç sekmesine tıklanır.
  • Daha sonra burada yer alan çalışma saatleri, işletme adresi ve telefon numarası gibi işletme ile alakalı bilgiler sisteme eklenir. Bu kısım işletme profili oluşturma kısmıdır ve sizin şirketinizin diğer firmalar tarafından tanınmasını sağlayacak, milyonlarca kullanıcıya ulaşmasını sağlayacak en önemli adımlardan bir tanesidir.

 Firmanızı diğer platformlarda tanıtmak, satmakta olduğunuz ürünleriniz ve hizmetinizi daha fazla kullanıcıya ulaştırmak ve onları etkiniz altına almak için daha fazla paylaşım ve etkileşim yaratmanız gerekmektedir. Bu yüzden günlük paylaşımlarınızın oranlarına ve takip ettiğiniz insanların sayısına oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

Instagram Ticari Hesabı ile İşletme Olarak Tanımı

Instagram'da açmış olduğunuz ticari hesap ile işletme olarak tanınmak artık çok kolay. Hesabınızı ticari hesaba dönüştürdükten sonra hikayeleriniz, gönderileriniz ve onun yanında sunmuş olduğunuz pek çok reklam takipçilerimize reklam tanıtımı olarak gönderilecektir. Bu sayede istatistikler elde ederek günde kaç kişiye ulaştığınızı rahatlıkla görebilirsiniz.

Instagram Ticari Hesabın Avantajları Nelerdir

Instagram ticari hesaba sahip olmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan en önemlileri ise şunlardır;

  • Instagram ticari hesap size hikayelerinizin ve şirketinizin tanıtımının yapılmasını sağlayan gönderilerinizin gün içerisinde insanlara nasıl bir performansla ulaştırıldığının gösterilmesini sağlar,
  • Ticari hesap ile sizi takip eden takipçileriniz hakkında istatistikler elde ederek takipçilerinizin gönderileriniz ve hikayelerinizle nasıl bir etkileşim kurduklarını anında izleyebilirsiniz,
  • Şirketinize ait konum, çalışma saatleri ve telefon numarası gibi belirli özellikleri ekleyerek şirketinizin ulaşılabilir olmasını sağlarsınız,

Yukarıda verilen avantajlar Instagram ticari hesap kullanan şirketlerin kendi bünyelerinde sağlamış oldukları avantajlardır. Bunun yanı sıra Instagram sizleri milyon dolarlar harcayarak yapmanız gereken reklam afişlerinden ya da reklam filmlerinden kurtarmaktadır. Bu sayede daha kolay yolla ve daha hızlı aynı zamanda en ekonomik şekilde reklamınızı yapabilirsiniz.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@