Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi KPSS ile hemşire ve laborant alıyor! Başvurular bugün başladı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi hemşire ve laborant alım ilanı yayımladı. Peki adaylarda aranan şartlar neler? Başvuru süreci nasıl ilerleyecek?

İlan 04.10.2021 - 08:58 21.11.2021 - 16:11 Ali Parim

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, KPSS (B) grubu puan sırası esas alınarak sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu.

4 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilanda; Üniversite'ye 20 hemşire, 4 laborant alımı yapılacağı aktarıldı.

Buna göre; hemşire adaylarında "Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Hemşirelik Yüksekokulu veya Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü mezunu olmak" şartı aranıyor.

Laborant adaylarının ise "Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programından mezun olmak" şartını sağlamaları gerekiyor. 

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi hemşire ve laborant alım başvuruları bugünden (4 Ekim 2021) itibaren 15 gün boyunca yapılabilecek.

Adaylar, Üniversite'nin web adresinden online olarak başvurularını iletecek. Şahsen veya posta yolu ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

Atanmaya hak kazanan asil ve yedek adaylar, ilanın başvuru süresinin bitiminden 7 (yedi) işgünü içerisinde Üniversite'nin web sitesinde duyurulacak.

Yine adaylar başvuru sonuçlarını ve işe başlamaları için gerekli evraklar ile evrakların teslim edileceği yer ve zaman bilgilerini Üniversite'nin internet adresinden takip edebilecek.

 Her kadronun 4 (dört) katı kadar yedek aday belirlenecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@