Tartışmalı pozisyon devri son buluyor! Hakem konuşmaları yayınlanacak

Dünya'nın en kaliteli futbol liglerinden olan İngiltere Premier Lig'de geçilen yeni bir uygulama spor gündemine damga vurdu. Dünya çapında yankı uyandıran bu olay sonrası futbol severler heyecanlandı. Detaylar haberin devamında...

Tartışmalı pozisyon devri son buluyor! Hakem konuşmaları yayınlanacak

İngiltere Premier Lig'de bugün alınan bir karar ile futbol maçlarında tartışmalı pozisyonlar ile ilgili soru işaretlerinin yok edilmesi hedefleniyor. Futbol severleri heyecanlandıran bu haber az önce verildi. Çok sayıda futbol severin aklında soru işareti olarak kalan "Maç hakemleri ile VAR odası hakemleri ne konuşuyor?" sorusuna yanıt olacak bu uygulama ile ilgili detaylar ise belli oldu.

Alınan yeni karar ile VAR odası hakemleri ile saha hakemlerinin kulaklıkları üzerinden gerçekleştirdikleri konuşmalar maç sonunda direkt olarak yayınlanacak.

İngiltere Premier Lig'de alınan bu kararın ne zaman uygulanacağı, kararın detayları ve daha fazlası haberin devamında, Kamu Gündemi'nde...

Tartışmalı pozisyon devri son buluyor! Hakem konuşmaları yayınlanacak

PREMIER LİG'DE YENİ VAR UYGULAMASI

Premier Lig'de uygulanacak olan bu yeni sistem kapsamında maç içerisinde saha hakemleri ve VAR odası hakemleri arasında geçen konuşmalar maç sonunda izleyiciler ile buluşturulacak. Maç sonrasında yayımlanacak olan konuşma kayıtları ile ilgili değişiklik dikkat çekti ve neredeyse tüm futbol severler tarafından olumlu yorum aldı. Önümüzdeki sezondan itibaren İngiltere Premier Lig'de hayata geçirilecek olan bu uygulamanın taktir toplaması sonrasında ise gözler Türkiye'ye çevrildi.

Tartışmalı pozisyon devri son buluyor! Hakem konuşmaları yayınlanacak

Spor Toto Süper Lig maçlarında yaşanan tartışmalı VAR kararlarının son bulması gerektiğiğni belirten futbol severler, bu uygulamanın Türkiye'de de Spor Toto Süper Lig'de uygulanması gerektiğini belirtti. Sosyal medya platformlarında hızlı bir şekilde gündeme gelen bu yeni uygulamanın Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak UEFA'nın alacağı bir kararla bu uygulamayı tüm dünya liglerinde hayata geçirmesi planlanıyor.