Tarım Kredi marketlerinde ayçiçek yağı ve şeker satışı 1 paket ile sınırlandırıldı!

Türk lirası erimeye devam ederken ürün fiyatları da her geçen gün katlanarak artmaya devam ediyor. Tarım Kredi marketlerinde ayçiçek yağı ve şeker fiyatları piyasanın altında kalınca satışlar 1 paket ile sınırlandırıldı.

Gündem 17.11.2021 - 18:21 17.11.2021 - 18:21 Mustafa Çokyaşar

Son günlerde marketlerde şeker ve ayçiçek yağı tedarikinde sorunlar yaşanıyor. Tarım Kredi marketleri bu sorunun önüne geçebilmek için toz şeker ve  ayçiçek yağı satışlarını 1 adet ile sınırlandırdı.

tarim-kredi-marketlerinde-aycicek-yagi-ve-seker-satisi-sinirlandirildi

Tarım Kredi marketlerinde bugün uygulamaya konulan satış sınırlaması yağ raflarına asılan kağıt ile müşterilere duyuruldu. Açıklamada  “Değerli müşterimiz, tüm yağ çeşitlerimiz 1 adet ile sınırlıdır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.” ifadeleri yer aldı.

Konu ile ilgili bilgi veren Tarım Kredi Kooperatifi mazağa yetkilileri, mağazalarında satılan yağ fiyatlarının piyasanın genelinden daha ucuz olduğu için u uygulamaya gidildiğini söyledi. Bu uygulama ile müşterilerin stok yapmasına engel olarak daha fazla müşteriye ürünü ulaştırmak amaçlanıyor.  Aynı uygulamanın şeker satışında da geçerli olduğu belirtildi.

Tarım Kredi Kooperatiflerinde 5 litrelik yağ fiyatı 84,90 TL'ye satılıyor. Ancak şu anda yalnızca 1 adet alınabiliyor.

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkanı Galip Aykaç çok sayıda markette benzer sorunların baş gösterdiğini belirterek "Görünen o ki, şekerden sonra ayçiçeği yağını da önümüzdeki günlerde konuşmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@